Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra z brytyjskim talentem

Jack Draper będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2023. Utalentowany Brytyjczyk we wtorek bez straty seta pokonał Radu Albota.

Marcin Motyka
Jack Draper Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Jack Draper
Choć Jack Draper i Radu Albot obecnie są notowani poza czołową "100" rankingu ATP, wyraźnym faworytem wtorkowego meczu w I rundzie US Open był Brytyjczyk. I wykonał swoje zadanie. Bez większych problemów po 125 minutach gry pokonał Mołdawianina 6:1, 6:4, 6:3.

Draper zawdzięcza zwycięstwo ofensywnej i aktywnej postawie. Brytyjczyk posłał dziewięć asów, przy własnym podaniu zdobył 56 z 73 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał pięć z 11 break pointów. Zagrał także 36 uderzeń kończących i popełnił 26 niewymuszonych błędów.

Tym samym Draper został rywalem w II rundzie rozstawionego z numerem 17. Huberta Hurkacza. Tenisiści zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Oba poprzednie pojedynki, w ubiegłym sezonie w Antwerpii i w kwietniu w Monte Carlo, Polak wygrał w trzech setach.

21-latek z Sutton aktualnie zajmuje 123. miejsce w rankingu ATP, ale był już 38. Jest uznawany za duży talent, ale w urzeczywistnieniu potencjału przeszkadzają mu częste problemy zdrowotne. Z powodu kontuzji w tym roku rozegrał tylko 20 meczów w głównym cyklu. US Open jest jego drugim startem od majowego Rolanda Garrosa.

Mecz Hurkacza z Draperem odbędzie się w czwartek.