Amerykanka górą w starciu nastolatek. Kolejna niespodzianka w US Open

W środę w wielkoszlemowym US Open 2023 w Nowym Jorku doszło do starcia nastolatek. Niespodzianki nie było i Coco Gauff pokonała Mirrę Andriejewą. Odpadła Beatriz Haddad Maia, która uległa Taylor Townsend.

Coco Gauff PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Coco Gauff
Od środy w US Open rozgrywana jest II runda. Na tym etapie odbyła się konfrontacja dwóch nastolatek. Coco Gauff (WTA 6) nie dała się zaskoczyć i potwierdziła swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni. Amerykanka pokonała 6:3, 6:2 Mirrę Andriejewą (WTA 63).

Spotkanie trwało 76 minut. 19-letnia Gauff zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 15 z 18 przy siatce. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Amerykance naliczono 24 kończące uderzenia przy 16 niewymuszonych błędach. 16-letniej Andriejewej zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Gauff przed US Open wygrała turnieje w Waszyngtonie i Cincinnati. W tym drugim po drodze odprawiła Igę Świątek. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Elise Mertens (WTA 32), która zwyciężyła 3:6, 7:6(7), 6:1 Danielle Collins (WTA 34). Belgijka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta.

Thriller trwał dwie godziny i 45 minut. Wickmayer zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i spożytkowała pięć z 13 szans na przełamanie. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 27 kończących uderzeń przy 28 niewymuszonych błędach. Collins zanotowano 45 piłek wygranych bezpośrednio i 49 pomyłek.

Beatriz Haddad Maia (WTA 19) przegrała 6:7(1), 5:7 z Taylor Townsend (WTA 132). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Amerykanka spożytkowała dwa z siedmiu break pointów. Brazylijka miała tylko jedną szansę na przełamanie i ją wykorzystała. Townsend przy siatce wywalczyła 27 z 36 punktów.

Belinda Bencić (WTA 13) pokonała 6:3, 6:3 Yuriko Miyazaki (WTA 198). W ciągu 90 minut Szwajcarka zgarnęła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 10 z 11 przy siatce. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów.