Polka może dołączyć do Świątek i Linette. Pierwsza część planu wykonana

Magdalena Fręch rozpoczęła w piątek występ w dwustopniowych eliminacjach do zawodów WTA 1000 na kortach twardych w Pekinie. Polska tenisistka potrzebuje jeszcze jednej wygranej, aby zagrać w prestiżowym China Open 2023.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Turniej China Open 2023 to ostatnia w tym roku impreza rangi WTA 1000. W dwustopniowych kwalifikacjach Magdalena Fręch (WTA 69) została rozstawiona z dziewiątym numerem. W piątek pokonała 6:4, 6:4 Diane Parry (WTA 99).

Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany. Obie panie miały swoje szanse. Kluczowe wydarzenia miały miejsce przy stanie po 3. Wówczas to 25-latka z Łodzi zdobyła przełamanie, a następnie utrzymała serwis. W dziesiątym gemie Polka wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Drugą część spotkania Fręch rozpoczęła znakomicie. Po przełamaniach w pierwszym i trzecim gemie udało się jej wysunąć na 4:0. Parry zdołała tylko odrobić jednego breaka. W dziesiątym gemie nasza reprezentantka wykorzystała pierwszego meczbola i zwieńczyła pojedynek.

Po godzinie i 42 minutach Fręch pokonała Francuzkę w dwóch setach. W sumie okazała się od niej lepsza o 10 punktów (68-58), a do tego była skuteczniejsza przy break pointach (3-1). Tym samym poprawiła bilans spotkań z Parry na zawodowych kortach na 5-0.

Dzięki zwycięstwu nasza tenisistka awansowała do decydującej fazy kwalifikacji. W sobotę jej rywalką będzie Amerykanka Claire Liu (WTA 83), która w piątek nie dała żadnych szans swojej rodaczce Bernardzie Perze (6:2, 6:0 w 62 minuty). Fręch ma z reprezentantką USA bilans 2-1 na światowych kortach.

Turniej China Open startuje już w sobotę. Pewne miejsce w głównej drabince na bazie pozycji w rankingu WTA mają Iga Świątek i Magda Linette.

China Open, Pekin (Chiny)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,127 mln dolarów
piątek, 29 września

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 9) - Diane Parry (Francja) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch awansuje do głównej drabinki?