Mecz Igi Świątek przerwany!

Iga Świątek doskonale rozpoczęła mecz II rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie, gdzie gra z Warwarą Graczewą. W drugim secie jednak przerwano ten pojedynek. Wszystko przez kiepską pogodę - zaczęła się ulewa.

Dawid Franek
Iga Świątek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Iga Świątek
Organizatorzy przed spotkaniem Igi Świątek i Warwary Graczewej podjęli decyzję, że obie panie zagrają na korcie numer dwa, który nie ma zadaszenia. Pierwszy set odbył się bez większych problemów. Lepsza w nim okazała się Polka, która zwyciężyła 6:4. Później jednak rozpoczęły się schody, ponieważ pogoda spłatała figla.

Początkowo deszcz nie padał mocno. Przerwano grę, lecz po około 10 minutach tenisistki wróciły na kort. Tak się jednak złożyło, że Świątek i Graczewa po krótkiej przerwie zagrały tylko trzy akcje.

Później rozpadało się na dobre. Wtedy decyzja mogła być tylko jedna. Mecz przerwano ponownie, a tenisistki tym razem musiały się już udać do szatni. W drugim secie na tablicy wyników widnieje rezultat 1:0 i 30:15 dla Polki przy jej serwisie.

Stawką tego spotkania jest awans do III rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Tam na zwyciężczynię pojedynku Świątek - Graczewa czeka już Magda Linette.