Ależ pięknie to zrobił! Nagranie obiega internet

30-letni Asłan Karacew zachwycił kibiców na trybunach kortu w Szanghaju. Zagranie rosyjskiego tenisisty było... magiczne.

Piotr Bobakowski
Asłan Karacew Twitter / twitter.com/TennisTV / Na zdjęciu: Asłan Karacew
Tenisiści w dniach 4-15 października rywalizują w turnieju Rolex Shanghai Masters 2023 kat. ATP Tour Masters 1000. Impreza odbywa się na twardych kortach w hali (z pulą nagród 10 046 270 dolarów amerykańskich).

W meczu I rundy doszło do konfrontacji pomiędzy Rosjaninem Asłanem Karacewem i Quentinem Halysem z Francji. To był niezwykle wyrównany pojedynek, w którym nie brakowało świetnych akcji z obu stron.

W drugim secie widzów zachwycił Karacew, który popisał się tweenerem, czyli zagraniem piłki między nogami, plecami skierowanymi w stronę przeciwnika (patrz wideo poniżej).

Uderzenie rosyjskiego zawodnika wywołało aplauz na widowni kortu w Szanghaju. Mecz wygrał w trzech setach 26-letni Halys (7:6, 3:6, 6:2), który awansował do kolejnej rundy. "Kawałek magii" - skomentowano na profilu Tennis TV na portalu X.