Kacper Żuk zatrzymał się na drugiej przeszkodzie

Reprezentant Polski wystartował bez powodzenia w kwalifikacjach do Challengera w Bratysławie. Kacper Żuk przegrał w drugim meczu z Ilją Marczenko.

Kacper Żuk Materiały prasowe / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Kacper Żuk był rozstawiony z numerem ósmym w kwalifikacjach w Challengerze w Bratysławie. Do pokonania miał tradycyjnie dwie przeszkody w drodze do turnieju głównego. Poradził sobie tylko w meczu z Marko Topo z Niemiec.

W poniedziałek Kacper Żuk poniósł porażkę z Ilją Marczenko. Ukrainiec był rozstawiony z numerem piątym w kwalifikacjach. Oba sety zakończyły się takim samym wynikiem. Marczenko stawiał na swoim w gemie na 7:5 i to on pokaże się w turnieju głównym.

W pierwszym secie Kacper Żuk obronił własne podanie w pięciu gemach. Kilkakrotnie dochodziło do rywalizacji na przewagi, były break pointy, ale do przełamania doszło dopiero w przedostatnim gemie.

W drugiej partii zanosiło się na pozytywne rozstrzygnięcie dla Kacpra Żuka. Reprezentant Polski odskoczył na 2:0, ale następnie nie potrafił utrzymać przewagi. Ilja Marczenko doprowadził wkrótce do remisu 2:2, a końcówka seta była łudząco podobna. Ukrainiec wygrał ostatnią piłkę po godzinie i 43 minutach na korcie twardym.