Dramatyczny set w meczu Magdy Linette! A potem stało się to

Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 w Zhengzhou. Pogromczynią Polki została Petra Martić, która nigdy wcześniej nie wygrała z poznanianką. Pierwszy set tego starcia trwał aż 77 minut.

Mateusz Wasiewski
Magda Linette Getty Images / VCG / Na zdjęciu: Magda Linette
Po okresie słabszej gry druga rakieta Polski wyraźnie prezentuje lepszą dyspozycję. Dzieje się tak od początku zmagań w Azji, gdzie poznanianka bardzo lubi grać. Najpierw doszła do finału turnieju WTA 250 w Kantonie. Nastąpnie osiągnęła trzecią rundę podczas "tysięcznika" w Pekinie.

Zatrzymała ją rodaczka Iga Świątek. Magda Linette przegrała 1:6, 1:6, ale to nie zmienia faktu, że zmagania w chińskiej stolicy może zaliczyć do udanych. W końcu Samsonowa czy Gauff nie wygrały z raszynianką wiele gemów więcej.

Teraz Polka przystąpiła do turnieju w Zhengzhou. Jej pierwszą rywalką była Petra Martić. Panie grały ze sobą trzykrotnie. Za każdym razem wygrywała nasza tenisistka, ale wszystkie ich starcia okazywały się szalenie wyrównane.

Od początku tego meczu zawodniczki również grały punkt za punkt, akcja za akcję. Już na samym starcie aż cztery szanse na przełamanie miała Linette. Niestety nie wykorzystała żadnej z nich. To jednak rywalka obroniła break pointy na własnych warunkach. Podopieczna Marka Gellarda nie miała nic do powiedzenia przy tych punktach.

Magda Linette sama została przełamana w kolejnym gemie. Potem od razu miała szansę na odrobienie strat, ale jej nie wykorzystała. Mecz cały czas był bardzo wyrównany. Nasza tenisistka w końcu dogoniła przeciwniczkę, prezentując ofensywną i skuteczną grę.

Niezwykle trudny moment nadszedł przy stanie 5:5. Serwowała Linette, ale to Martić prowadziła w gemie 40-0. Polka obroniła wszystkie z nich po trzech długich i wymagających wymianach. Ostatecznie utrzymała serwis, a o losach pierwszego seta zadecydował tie-break.

W nim bardzo pewnie zagrała reprezentantka Chorwacji. Od pierwszego punktu narzuciła delikatną przewagę. Biało-Czerwona zawodniczka miała szansę na powrót - serwowała po remis 6:6. Niestety nic z tego nie wyszło. 77-minutowy set padł łupem Petry Martić.

Triumfatorka premierowej partii kontynuowała dobrą passę. Linette za to zaczęła cierpieć fizycznie. Wyraźnie coś było nie tak z jej poruszaniem się na korcie. Szybko została przełamana przez przeciwniczkę.

23. tenisistka globu popełniała dużo więcej niewymuszonych błędów niż w pierwszym secie. Mocno zgasła, dała się zupełnie zdominować chorwackiej rywalce. Ta grała pewnie i korzystała z tego, że po drugiej stronie siatki znajduje się znaczie gorzej dysponowana zawodniczka na tym etapie spotkania.

Ostatecznie Petra Martić dała Magdzie Linette ugrać jednego gema w tej partii. Po pierwszym secie na żyletki pewnie zmierzyła po zwycięstwo w drugiej części spotkania. Tym samym Polka opuści Zhengzhou bez wygranego meczu. Z kolei o rok starsza tenisistka w kolejnej rundzie zagra z Barborą Krejcikovą.