Przegrała ze Świątek i się zaczęło. "Bzdury"

Coco Gauff przeżywa najlepszy czas w swojej karierze. Mimo to nie brakuje jej krytyków. Tak było po porażce w półfinale turnieju WTA Pekin z Igą Świątek. W obronę Amerykankę wzięła legenda tenisa, Rennae Stubbs.

Łukasz Witczyk
Coco Gauff PAP/EPA / MARK R. CRISTINO / Na zdjęciu: Coco Gauff
19-letnia tenisistka na stałe zameldowała się w światowej czołówce. W rankingu WTA Coco Gauff sklasyfikowana jest na trzecim miejscu. Wyprzedzają ją jedynie Aryna Sabalenka i Iga Świątek. Po porażce z Polką w turnieju WTA Pekin Gauff została skrytykowana w mediach społecznościowych.

W starciu ze Świątek Gauff była bez szans. W pierwszym secie ugrała jedynie dwa gemy. Niewiele lepiej było w drugiej partii, w której Amerykanka przegrała z Polką 3:6. Tym samym nasza zawodniczka przerwała passę szesnastu kolejnych zwycięstw rywalki.

Komentujący wytykali błędy Gauff. Krytykowali jej styl gry i to, że nie potrafiła nawiązać walki ze Świątek, a przecież niedawno z nią wygrała. Na te wpisy zareagowała była australijska tenisistka, Rennae Stubbs.

"Bzdury, które czytam na Twitterze! Ludzie komentują, że Coco Gauff jest tym czy tamtym. Poważnie myślicie, że jesteście twardzi, pisząc jako nieznane przegrywy, którzy poniżają zawodników. Jednak nigdy nie sprawdziliście się w takich sytuacjach. Dajcie żyć" - napisała w serwisie X (dawny Twitter).

Gauff w tym roku przeżywa najlepszy czas w swojej karierze. Wygrała wielkoszlemowy US Open i awansowała na trzecie miejsce w światowym rankingu. Jest jedną z faworytek kończącego sezon turnieju WTA Masters, który od 29 października do 5 listopada rozgrywany będzie w Fort Worth w USA.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)