Polka grała w eliminacjach w Tunezji. Mecz trwał pięć kwadransów

Weronika Falkowska jako jedyna polska tenisistka próbowała swych sił w kwalifikacjach do zawodów WTA 250 na kortach twardych w Monastyrze. Naszej reprezentantce nie udało się wygrać pierwszego pojedynku.

Rafał Smoliński
Weronika Falkowska Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
Przeciwniczką Weroniki Falkowskiej (WTA 309) w I rundzie eliminacji do zawodów WTA 250 w Monastyrze była Carole Monnet (WTA 180). Polka rywalizowała już z Francuzką w imprezach rangi ITF World Tennis Tour. W ramach tych turniejów wygrała jeden pojedynek i doznała dwóch porażek.

W Tunezji spotkanie obu pań trwało pięć kwadransów. Było to jednostronne widowisko, które zakończyło się pewnym zwycięstwem rozstawionej z "piątką" Monnet 6:1, 6:3.

Falkowska rozpoczęła pojedynek od przełamania, ale potem do głosu doszła reprezentantka Trójkolorowych. Po ciężkiej walce postarała się ona o trzy przełamania z rzędu i pewne zamknęła seta.

W drugiej partii trwała fatalna seria Polki przy własnym podaniu. Znów nie zdołała ona wygrać żadnego serwisu. Monnet także nie zachwyciła w tym secie, bo dała się przełamać trzykrotnie. Mimo tego to ona potrafiła raz utrzymać podanie i to wystarczyło, aby zakończyć spotkanie wygraną.

23-letnia Falkowska bez powodzenia grała w kwalifikacjach do turnieju singla. W eliminacjach do Jasmin Open Monastir miała także wystąpić Maja Chwalińska, lecz ostatecznie zrezygnowała ze startu.

Jasmin Open Monastir, Monastyr (Tunezja)