Polacy rozstawieni z "jedynką". Szykuje się niesamowity turniej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Iga Świątek i Hubert Hurkacz.
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Iga Świątek i Hubert Hurkacz.
zdjęcie autora artykułu

Na przełomie nowego roku w Australii odbędzie się w nieco zmienionej formule tenisowy turniej United Cup. Reprezentacja Polski została w nim rozstawiona z numerem pierwszym.

Od 29 grudnia 2023 roku do 7 stycznie 2024 w Perth oraz Sydney odbędzie się United Cup, który jest turniejem mieszanym. W nim reprezentacja Polski została rozstawiona z numerem pierwszym. To za sprawą m.in. Igi Świątek i Huberta Hurkacza, którzy są wiodącymi postaciami w tenisie.

Oprócz dwójki obecnie najlepszych polskich tenisistów nasz kraj reprezentować będą Daniel Michalski, Jan Zieliński, Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter. W porównaniu do kadry sprzed roku na liście zawodników z Polski nie ujrzymy Magdy Linette.

Jako turniejowa "dwójka" znaleźli się Grecy. Ich liderami będą dwie gwiazdy światowego tenisa - Stefanos Tsitsipas i Maria Sakkari. To właśnie w tej nacji upatruje się największych rywali do zwycięstwa dla Polaków.

Rozstawieni z numerem trzecim znaleźli się reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Wśród uczestników potwierdzeni zostali m.in. Jessica Pegula i Rajeev Ram. Pozostałymi gwiazdami, które przyjadą do Australii są Ivan Dodig, Novak Djoković czy Wesley Koolhof.

Przed rokiem reprezentacja Polski doszła do półfinału zawodów. W nim polegli w starciu ze Stanami Zjednoczonymi 0:5. Reprezentanci USA wygrali także finał 4:0.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wyskoczyła w samym kostiumie. "Odwołujemy jesień"

Zobacz także: Stefanos Tsitsipas rozpoczął rywalizację w Antwerpii. Kolejne nocne starcie Dominika Thiema Trener Novaka Djokovicia na drodze sądowej. Pozwał byłą żonę i córkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)