Magda Linette kończy grę w WTA Elite Trophy. Sprawdź, które zajęła miejsce

Magda Linette ma za sobą debiut w turnieju WTA Elite Trophy. W Zhuhai rozegrała dwa mecze i pożegnała się z dalszą rywalizacją. Sprawdź, które miejsce zajęła w swojej grupie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette po raz pierwszy w karierze wzięła udział w turnieju WTA Elite Trophy. Do rywalizacji przystępują zawodniczki sklasyfikowane na miejscach 9-19 w rankingu. Ze względu jednak na to, że kilka tenisistek wycofało się ze zmagań, znalazło się w nim miejsce dla Polki.

31-latka trafiła do grupy A, w której miała zmierzyć się z Barborą Krejcikovą oraz Darią Kasatkiną. Jedynie zwyciężczyni uzyskiwała awans do półfinału.

Linette skomplikowała swoją sytuację już na otwarcie, gdy przegrała w dwóch setach z Krejcikovą. W spotkaniu z Kasatkiną również musiała uznać wyższość rywalki.

Polka zajęła tym samym 3. miejsce w grupie, bez wygranego choćby jednego seta. Do półfinału awansowała Kasatkina, z kompletem zwycięstw.

26.10 / Daria Kasatkina - Magda Linette 6:3, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Jak ocenisz występ Magdy Linette w WTA Elite Trophy?