Magdalena Fręch rozpędza się w Hiszpanii. Rosjanka była bezradna

Magdalena Fręch nie marnowała w czwartek czasu na korcie w ramach turnieju ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów w Les Franqueses del Valles. Polska tenisistka szybko rozprawiła się z Marią Bondarenko.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / u Chun Christopher Wong/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 79) została rozstawiona z "dwójką" na kortach twardych klubu tenisowego Els Gorchs. W I rundzie turnieju w hiszpańskiej miejscowości Les Franqueses del Valles straciła seta z Łotyszką Darją Semenistają. W czwartek nie dała już żadnych szans Marii Bondarenko (WTA 347).

Pojedynek Polki z Rosjanką, która dostała się do głównej drabinki poprzez eliminacje, trwał zaledwie 70 minut. W tym czasie 25-letnia łodzianka tylko raz dała się przełamać, a sama wykorzystała 5 z 8 break pointów. Dzięki temu zwyciężyła zdecydowanie 6:1, 6:2.

W pierwszym secie Fręch szybko wzięła się do pracy i już w drugim gemie postarała się o breaka. Potem zdobyła jeszcze przełamanie na 5:1, by następnie zamknąć premierową odsłonę przy drugiej okazji. Bondarenko wypracowała tylko jednego break pointa, gdy nasza tenisistka podawała po zwycięstwo w secie.

Na początku drugiej partii Rosjanka utrzymała serwis, ale potem przegrała cztery gemy z rzędu. Dopiero przy prowadzeniu 4:1 Fręch dała się zaskoczyć i gładko oddała podanie. O powrocie do gry Bondarenko nie było jednak mowy. Polka natychmiast zdobyła następnego breaka, a po zmianie stron wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Fręch pewnie awansowała do ćwierćfinału dużego turnieju rangi ITF World Tennis Tour w Les Franqueses del Valles. Jej przeciwniczką będzie w piątek Izraelka Lina Glushko (WTA 328).

Torneig Internacional Els Gorchs, Les Franqueses del Valles (Hiszpania)