Przykre sceny podczas meczu Igi Świątek. Wszyscy to widzieli

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Marcin Cholewiński / Screen Canal+ Online / Na zdjęciu: Iga Świątek / pustki na trybunach na początku meczu
PAP/EPA / Marcin Cholewiński / Screen Canal+ Online / Na zdjęciu: Iga Świątek / pustki na trybunach na początku meczu
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek pokonała Marketę Vondrousovą w swoim pierwszym spotkaniu podczas WTA Finals. Na trybunach było sporo wolnych miejsc, co było widoczne szczególnie na początku meczu.

Frekwencja podczas rozgrywek pod egidą WTA jest z roku na rok coraz większym problemem. Wydaje się, że w sezonie 2023 mówi się o tym najwięcej. Podczas kilku turniejów widać było naprawdę marne zainteresowanie meczami kobiet. Przykładem jest m.in. turniej w Pekinie, gdzie nawet podczas spotkań Igi Świątek trybuny świeciły pustkami.

Prestiżowy WTA Finals postanowiono zorganizować w meksykańskim Cancun. Na specjalnie wybudowanym obiekcie frekwencja także mogłaby być lepsza.

W pierwszym meczu na tym turnieju Świątek zagrała z Marketą Vondrousovą. Szczególnie na samym początku widać było mnóstwo wolnych miejsc. Jak to w tenisie bywa, później trybuny zaczęły się zapełniać, lecz dalej do kompletu publiczności sporo brakowało.

Dlatego tym bardziej Świątek dziękowała po meczu z Czeszką tym, którzy pojawili się na widowni. Więcej o jej wywiadzie na korcie pisaliśmy TUTAJ.

- Bardzo chcę podziękować wszystkim za przybycie. Jak zwykle, polskich fanów jest najwięcej - podkreśliła.

Przypomnijmy, że Świątek pokonała Vondrousovą. Po początkowych kłopotach nasza tenisistka się rozpędziła i później nie dała rywalce szans, triumfując 7:6 (3), 6:0.

Liczba kibiców tuż przed rozpoczęciem meczu / screen: Canal+ Online
Liczba kibiców tuż przed rozpoczęciem meczu / screen: Canal+ Online

Czytaj także: Była trzecia wymiana w meczu. Huknęła jak z armaty [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: na Instagramie obserwują ją tysiące. Tak trenuje dziennikarka Polsatu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty