Ważne wyniki dla Huberta Hurkacza. Zagrali główni rywale Polaka

Holger Rune i Alexander Zverev są głównymi rywalami Huberta Hurkacza w walce o kwalifikację do ATP Finals. W środowy wieczór obaj wygrali swoje mecze w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu, czym zwiększyli przewagę nad Polakiem.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Holger Rune
Holger Rune zajmuje ósme miejsce w rankingu Race i jest najpoważniejszym rywalem Huberta Hurkacza w walce o awans do ATP Finals. Przed swoim meczem w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu z Dominikiem Thiemem Duńczyk wyprzedzał Polaka o 135 punktów. W środową noc zwiększył swoją przewagę do 215 "oczek". Pokonał bowiem austriackiego kwalifikanta 6:4, 6:2.

Początkowo mecz był wyrównany. Decydujący moment pierwszego seta nastąpił w siódmym gemie, gdy Thiem przy break poincie popełnił podwójny błąd serwisowy. Druga partia toczyła się już pod dyktando Runego. Po serii błędów przeciwnika Duńczyk wyszedł na prowadzenie 5:1, by zwyciężyć 6:2.

Rozstawiony z numerem szóstym i broniący tytułu w Paryżu Rune w ciągu 91 minut gry zapisał na swoim koncie sześć asów, trzy przełamania, 28 zagrań kończących i pięć niewymuszonych błędów. W 1/8 finału 20-latek z Gentofte zmierzy się z innym pretendentem do udziału w Finałach ATP Tour, 13. w klasyfikacji rocznej Alexem de Minaurem.

Ważne zwycięstwo odniósł również inny konkurent Hurkacza w rywalizacji o przepustkę do Turynu, Alexander Zverev. Siódmy w rankingu ATP Race Niemiec rywalizował w środę nie tylko z Ugo Humbertem, ale i z żywiołową miejscową publicznością, lecz ostatecznie pokonał Francuza 6:4, 6:7(3), 7:6(5).

Pojedynek trwał aż trzy godziny i 29 minut, był pasjonujący i trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Oznaczony numerem dziesiątym Zverev mógł zwyciężyć szybciej, lecz w drugim secie roztrwonił prowadzenie 5:3. Z kolei w trzeciej odsłonie Niemiec ze stanu 2:4 wyszedł na 5:4, ale wygraną musiał wyszarpać w decydującym tie breaku.

Dzięki temu w czwartek dojdzie do kolejnego pojedynku pretendentów do ATP Finals. Zverev w 1/8 finału zmierzy się bowiem z szóstym w klasyfikacji Race Stefanosem Tsitsipasem. Z Grekiem ma bilans 4-8, w tym 3-4 na kortach twardych.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,779 mln euro
środa, 1 listopada

II runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 6) - Dominic Thiem (Austria, Q) 6:4, 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 10) - Ugo Humbert (Francja) 6:4, 6:7(3), 7:6(5)

Hubert Hurkacz wie, z kim zagra w III rundzie. Nie będzie to jego bezpośredni konkurent o ATP Finals