Novak Djoković wrócił po półtora miesiąca. Zwycięstwa rywali Huberta Hurkacza

W pierwszym meczu po półtora miesiąca Novak Djoković bez straty seta pokonał Tomasa Martina Ettcheverry'ego i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Wygrali też konkurenci Huberta Hurkacza.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Novak Djoković
W turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu Novak Djoković wraca do gry po półtoramiesięcznej przerwie. Przed startem imprezy Serb zapowiedział, że jego celem jest zdobycie tytułu. Za zrealizowanie planu zabrał się w środę, gdy w meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:3, 6:2 Tomasa Martina Etcheverry'ego.

Djoković rozpoczął spotkanie bardzo spokojnie. Gdy jednak w połowie pierwszego seta uchwycił właściwy rytm, w pełni przejął inicjatywę na korcie. Od stanu 3:3 Serb zdobył dziewięć z 11 rozegranych gemów i zakończył pojedynek pewnym zwycięstwem.

Najwyżej rozstawiony Djoković w ciągu 84 minut gry zaserwował sześć asów, zdobył trzy przełamania i posłał 21 uderzeń wygrywających. Kolejnym rywalem sześciokrotnego mistrza Rolex Paris Masters będzie debiutant na etapie 1/8 finału tej imprezy, Tallon Griekspoor.

W środowe popołudnie wygrali też konkurenci Huberta Hurkacza w walce o kwalifikację do ATP Finals. Szósty w rankingu Race Stefanos Tsitsipas miał kłopoty z serwisem, ale pokonał 6:3, 7:6(4) Felixa Augera-Aliassime'a, zeszłotygodniowego triumfatora zmagań w Bazylei, w drugiej partii broniąc czterech setboli i odrabiając stratę 2:5.

Z kolei 13. w klasyfikacji rocznej Alex de Minaur okazał się lepszy Dusana Lajovicia, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji. Australijczyk zapisał na swoim koncie dziesięć asów, trzy przełamania oraz 38 zagrań kończących i zwyciężył 4:6, 6:4, 6:4.