Moskwianie lepsi od kwalifikantów. Konkurent Huberta Hurkacza przedłużył szanse

Dwóch tenisistów z Moskwy w czwartkowe popołudnie awansowało do 1/4 finału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Ze zwycięstw cieszyli się Andriej Rublow i walczący o udział w ATP Finals Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Spośród tenisistów rywalizujących o kwalifikację do ATP Finals Karen Chaczanow jest w najgorszej sytuacji. Moskwianin zajmuje 14. miejsce w rankingu Race i aby zdobyć bilet do Turynu, musi triumfować w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W czwartek wykonał ku temu kolejny krok i w III rundzie pokonał 4:6, 6:4, 6:2 Romana Safiullina.

Kwalifikant Safiullin, sensacyjny pogromca z II rundy Carlosa Alcaraza, wysoko zawiesił poprzeczkę Chaczanowowi. Faworyzowany moskwianin przegrał pierwszego seta, miał też problemy w drugiej partii, ale przetrwał trudne momenty i po dwugodzinnej rywalizacji mógł się cieszyć z cennego zwycięstwa.

Rozstawiony z numerem 16. Chaczanow w czwartek zaserwował 11 asów, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 25 zagrań kończących i popełnił tylko sześć niewymuszonych błędów. W ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Stefanos Tsitsipas - Alexander Zverev.

Czwartkowe popołudnie było udane dla tenisistów z Moskwy. Do 1/4 finału awansował bowiem również Andriej Rublow. Piąty najwyżej rozstawiony gracz turnieju ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał trzy breaki i w 65 minut pokonał kwalifikanta Botika van de Zandschulpa.

Zwycięstwo Rublowa ani przez moment nie podlegało dyskusji. Moskwianin znakomicie serwował i przy własnym podaniu zdobył 38 z 50 rozegranych punktów. Do tego zagrał 18 uderzeń kończących i popełnił zaledwie cztery błędy własne.