Magiczna piłka Huberta Hurkacza. Rozbrajająca reakcja [WIDEO]

Hubert Hurkacz został zatrzymany w ćwierćfinale turnieju ATP w Paryżu. Sposób na pokonanie Polaka znalazł Grigor Dimitrow, choć i wrocławianin miał w tym meczu magiczne momenty. Jeden z nich w drugim secie.

Hubert Hurkacz w meczu z Grigorem Dimitrowem Twitter / Tennis TV / Hubert Hurkacz w meczu z Grigorem Dimitrowem
Dobiegła końca długa seria meczów Huberta Hurkacza. Rozpoczęła się ona w poprzednim tygodniu w Bazylei, w której Polak przegrał dopiero w finale z Felixem Augerem-Aliassime. Następnie Hurkacz przystąpił do czterech konfrontacji w Paryżu.

Polak eliminował w drodze do ćwierćfinału Sebastiana Kordę, Roberto Bautistę oraz Francisco Cerundolo. Mocniejszy od niego okazał się Grigor Dimitrow. Bułgar ma korzystny bilans meczów z Hubertem Hurkaczem i dodatkowo poprawił go w piątek.

Doświadczony przeciwnik Hurkacza rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i zdemolowania Polaka 6:1 w pierwszym secie. Druga partia była już bardziej optymistyczna, a wygrana 6:4 rozbudziła nadzieje na kolejny udany pościg Hurkacza w ostatnich tygodniach. Decydująca runda została jednak rozstrzygnięta przez Grigora Dimitrowa.

Jedna z najlepszych wymian meczów była w drugim secie. Obaj tenisiści byli zdeterminowani do wygrania piłki. Grigor Dimitrow serwował, a następnie miał dwie szanse na zakończenie akcji przy siatce. Hubert Hurkacz wydawał się być w głębokiej defensywie, mimo to wybronił się rewelacyjnie i nawet posłał magiczną piłkę w narożnik kortu.

Hurkacz rozbrajająco chwycił się za biodra i roześmiał, kiedy zobaczył, że piłka wpadła za kołnierz rywala.