Sobota francuskich triumfów. Miejscowy faworyt najlepszy w Metz

Ugo Humbert wygrał rozgrywany na kortach twardych w hali turniej ATP 250 w Metz. W finale Francuz bez straty seta pokonał Aleksandra Szewczenkę i zdobył czwarty tytuł w karierze, a pierwszy od 2,5 roku.

Marcin Motyka
Ugo Humbert PAP/EPA / Alex Plavevski / Na zdjęciu: Ugo Humbert
Sobota była dniem francuskim triumfów w cyklu ATP Tour. Po tym, jak Adrian Mannarino zwyciężył w imprezie w Sofii, Ugo Humbert zdobył tytuł w turnieju w Metz. W finale Moselle Open rozstawiony z numerem czwartym reprezentant gospodarzy pokonał 6:3, 6:3 Aleksandra Szewczenkę.

Napędzany gorącym dopingiem miejscowej publiczności Humbert dominował na korcie od pierwszego do ostatniego punktu. Francuz był ofensywnie usposobiony, znakomicie serwował (przy własnym podaniu zdobył 37 z 45 rozegranych punktów), ani razu nie dał się przełamać, sam uzyskał trzy breaki i po zaledwie 67 minutach gry cieszył się z sukcesu.

- Kiedy byłem młody, marzyłem, by wygrać ten turniej. To po prostu niesamowite. Jest we mnie tyle emocji, że nie potrafię ich opisać - skomentował Humbert, pierwszy francuski mistrz Moselle Open od 2019 roku i triumfu Jo-Wilfrieda Tsongi.

Dla 25-latka z Metz to czwarty w karierze tytuł w głównym cyklu, ale pierwszy od czerwca 2021 roku, gdy zwyciężył w Halle. Za tytuł otrzyma 250 punktów do światowego rankingu, dzięki którym awansuje do Top 20 klasyfikacji singlistów, i 85,6 tys. euro premii finansowej.

Z kolei 22-letni Szewczenko wystąpił w debiutanckim finale turnieju rangi ATP Tour. Tenisista z Rostowa nad Donem w Metz zdobył 150 "oczek" do rankingu oraz ponad 49,9 tys. euro.