Trzy godziny walki na początek starcia Włoch z Holandią

Tenisiści sprawiali wrażenie, jakby nie zamierzali zejść z kortu. W tie-breaku w trzecim secie Holandia zapewniła sobie prowadzenie 1:0 z Włochami.

Botic van de Zandschulp PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: Botic van de Zandschulp
Na czwartek zostały zaplanowane dwa ćwierćfinały Pucharu Davisa, a ich zwycięzcy uzupełnią kwartet półfinalistów. W nim czekają Finowie i Australijczycy. Przed południem rozpoczęła się konfrontacja reprezentacji Włoch i Holandii. Faworytami są Włosi z Jannikiem Sinnerem w składzie, ale wcześniejsze ćwierćfinały pokazały, że faworyci muszą mieć się na baczności.

Rywalizacja rozpoczęła się meczem drugich rakiet. W nim zmierzyli się Matteo Arnaldi z Boticem van de Zandschulpem.

Van de Zandschulp cieszył się dobrymi wynikami w poprzednim sezonie. Wysoki Holender ustanowił najlepsze osiągniecia w trzech turniejach wielkoszlemowych. Był w czwartej rundzie Wimbledonu, a także w trzeciej rundzie Australian Open oraz Roland Garros. W tym sezonie Holender był w finale imprezy na kortach ziemnych w Monachium i poniósł w nim porażkę z Holgerem Rune.

W pierwszym secie ponad godzina walki i ani jednego przełamania. Matteo Arnaldi miał dwa break pointy, które w 10. gemie były zarazem piłkami setowymi. Botic van de Zandschulp wybronił się, a Włoch zakończył partię dopiero w tie-breaku zakończonym wynikiem 8-6.

W drugim secie przełamania już nie zabrakło, a że zwyciężył Holender, to konieczne było rozegranie jeszcze trzeciej partii, która była tradycyjnie zacięta. Zakończyła się ona tie-breakiem i zwycięstwem odrodzonego zawodnika z Beneluksu.

Przed oboma zespołami jeszcze jeden mecz w singlu i jeden w deblu.

Włochy - Holandia 0:1
Turniej finałowy, ćwierćfinał, kort twardy w hali, Malaga (Hiszpania)