Złe wieści. Wiadomo, kiedy będą mecze Świątek i Hurkacza

W styczniu odbędzie się turniej United Cup 2024, który uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata drużyn mieszanych. W zawodach udział wezmą Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Mamy złe wieści dla kibiców.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Iga Świątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
To jedna z najważniejszych tenisowych imprez roku. United Cup to następca Pucharu Hopmana, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata drużyn mieszanych. Udział w nich weźmie m.in. reprezentacja Polski, w której znaleźli się Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Reprezentacja Polski została najwyżej rozstawiona i przyjdzie jej rywalizować w grupie A w Perth (RAC Arena). Na drodze Biało-Czerwonych staną Hiszpanie oraz Brazylijczycy.

Polacy rozpoczną turniej w sobotę (30 grudnia), a ich przeciwnikami będzie Brazylia. W tym przypadku mamy dobre wieści dla fanów Biało-Czerwonych. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10:00.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja z drugim spotkaniem reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zagrają bowiem z Hiszpanami 1 stycznia (poniedziałek) i to już o godz. 3:00 naszego czasu. To oznacza, że fani w naszym kraju będą mogli przywitać nowy rok z dużą dawką dobrego tenisa. To na pewno będzie niezwykła atrakcja na zakończenie sylwestrowej nocy.

Jeśli Polska awansuje do ćwierćfinału, to rozegra swój mecz 3 stycznia (środa) o godz. 3:00 naszego czasu. W przypadku zakwalifikowania się do półfinału, Biało-Czerwoni podobnie jak w 2023 roku będą musieli udać się do Sydney. Ewentualne spotkanie półfinałowe odbędzie się 6 stycznia (sobota) o godz. 0:30 czasu polskiego. Z kolei wielki finał zaplanowano na 7 stycznia (niedziela) o godz. 7:30 naszego czasu.

Przypomnijmy, że w składzie reprezentacji Polski znaleźli się Iga Świątek, Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter oraz Hubert Hurkacz, Daniel Michalski i Jan Zieliński. W kadrze mogą jeszcze nastąpić zmiany.

Plan gier:

30.12.2023, godz. 10:00
Iga Świątek - Beatriz Haddad Maia (Brazylia)
Hubert Hurkacz - Thiago Seyboth Wild (Brazylia)
Mikst

01.01.2024, godz. 3:00
Hubert Hurkacz - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania)
Iga Świątek - Sara Sorribes Tormo (Hiszpania)
Mikst

Czytaj także:
Włoszka z polskimi korzeniami miała zagrać w turnieju Gazpromu. Zmieniła zdanie
"Kiedy kończysz trening i masz wolne". Świątek pokazała zdjęcie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×