Kamil Majchrzak nie dał szans kolejnemu rywalowi

Powracający po dyskwalifikacji Kamil Majchrzak awansował już do półfinału turnieju rangi ITF w Monastyrze. Z Ilią Simakinem zwyciężył w dwóch krótkich setach.

Kamil Majchrzak Facebook / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak ma za sobą sześć zwycięstw na kortach twardych w tunezyjskim Monastyrze. Trzy odniósł w eliminacjach, a trzy kolejne już w turnieju głównym. Tym samym Polak dostał się do półfinału i jest coraz bliżej wygrania pierwszego turnieju po dyskwalifikacji.

W piątek przeciwnikiem Kamila Majchrzaka był Ilia Simakin. Rozstawiony z numerem ósmym tenisista nie miał dużo do powiedzenia na korcie. Polak zwyciężył w dwóch krótkich setach 6:0, 6:3. W przekonującym stylu wyeliminował przeciwnika z drabinki.

Wiadomo już, że Kamil Majchrzak zagra o awans do finału z rozstawionym z numerem szóstym Tao Mu z Chin. Ten mecz w sobotę.

Kamil Majchrzak stracił miejsce w rankingu ATP. Staje przed wyzwaniem odbudowania pozycji po okresie dyskwalifikacji. Tenisista nie przeszedł przez badania antydopingowe i nie rozgrywał meczów od 1 listopada 2022 roku. Przed zawieszeniem Kamil Majchrzak był drugą siłą polskiego tenisa męskiego za plecami Huberta Hurkacza, aktualnie ma 27 lat.