Świetne zagranie Niemki. Świątek tylko odprowadziła piłkę wzrokiem

W pierwszym secie meczu z Andżeliką Kerber Polka miała spore problemy z reprezentantką Niemiec. Była liderka rankingu imponowała odwagą - po jednej z efektownych akcji nasza tenisistka była po prostu bezradna.

Tomasz Skrzypczyński
Iga Świątek Twitter / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek pokonała Andżelikę Kerber w pierwszym meczu finałowym turnieju United Cup w Sydney. Polka pokonała byłą liderkę rankingu w dwóch setach, w drugim nie oddając jej nawet jednego gema. W pierwszej partii rywalka sprawiła jej jednak dużo problemów.

Doświadczona reprezentantka Niemiec grała skutecznie, ryzykowała, szczególnie z forhendu po linii i przy returnie.

W szóstym gemie Kerber popisała się kapitalną akcją, kończąc ją znakomitym crossowym forhendem. Świątek tylko odprowadziła piłkę wzrokiem, nie mając szans na odpowiedź.

Wkrótce jednak tenisistka, która w sobotę po raz kolejny została najlepszym sportowcem Polski, przejęła inicjatywę. Pierwszy set zakończył się jej zwycięstwem 6:3.

36-letnia Kerber to była liderka rankingu WTA, triumfatorka Australian Open (2016), Wimbledonu (2018) i US Open (2016).

W drugim meczu finału pomiędzy Polską a Niemcami Hubert Hurkacz gra z Aleksandrem Zverevem.