Przykra scena po meczu Magdy Linette. Eurosport wszystko nagrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Magda Linette
Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Nie tak Magda Linette wyobrażała sobie rozpoczęcie rywalizacji w Australian Open. Kontuzja uniemożliwiła jej dokończenie meczu z Karoliną Woźniacką. Polka opuszczała kort ze łzami w oczach.

Już na otwarcie Australian Open Magdę Linette czekało niezwykle trudne zadanie. Mierzyła się bowiem z Karoliną Woźniacką, triumfatorką tego turnieju z 2018 roku.

Po siódmym gemie, przy stanie 5:2 dla Dunki polskiego pochodzenia, Linette poprosiła o przerwę medyczną. Po chwili wróciła do gry z zabandażowanym udem.

Udało jej się rozegrać jeszcze trzy gemy. Przy stanie 2:6, 0:2 poznanianka zrezygnowała z dalszej gry. Na jej twarzy widać było spory grymas bólu.

Niespełna 32-letnia zawodniczka kort opuszczała ze łzami w oczach. Żegnała ją owacja od licznie zgromadzonej publiczności. Brawo biła jej również sama Woźniacka.

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

"Serce się łamie, głos staje w gardle. Nie z takich scen chcieliśmy pamiętać ten mecz" - skomentowali dziennikarze Eurosportu na portalu X (zobacz nagranie poniżej).

Jeżeli pozwoli jej na to stan zdrowia, Linette powróci do gry w środę (17 stycznia). Na ten dzień zaplanowano mecz I rundy turnieju gry podwójnej. Polka w parze z Bernardą Perą ma zmierzyć się z duetem Ludmiła Kiczenok/Jelena Ostapenko.

Czytaj także:Smutny koniec meczu Magdy Linette z dawną mistrzynią Australian OpenMagda Linette nie opuszcza Melbourne. Sprawdź, kiedy wróci do gry

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Spieprzaj dziadu
14.01.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
To jest turniej dla pełnych zawodowców, ćwierć zawodowcy grają w turniejach z pulą nagród 5, 10 25 tysięcy. Jak trzeba mieć niepoukładane w głowie by przez rok nie przygotować się do najważni Czytaj całość