"Wyjdziesz za mnie?". Szybka reakcja Djokovicia

Novak Djoković nie miał łatwej przeprawy w starciu z zaledwie 18-letnim Dino Prizmiciem. Serb nie stracił jednak koncentracji. Nawet w momencie, gdy tuż przed podaniem usłyszał niecodzienną propozycję z trybun.

Mateusz Kozanecki
Novak Djoković YouTube / Australian Open / Na zdjęciu: Novak Djoković
W I rundzie Australian Open Novak Djoković mierzył się z 18-letnim kwalifikantem Dino Prizmiciem. Chorwat zaskoczył wszystkich, wygrywając drugiego seta w meczu z liderem światowego rankingu.

Później Serb kontrolował przebieg spotkania, ale nie była to dla niego łatwa przeprawa. Ostatecznie zwyciężył 6:2, 6:7(5), 6:3, 6:4.

Do nietypowej sytuacji doszło w trakcie czwartego seta, przy stanie 4:1 i podaniu Djokovicia. Gdy Serb szykował się do serwisu, jeden z kibiców krzyknął w jego kierunku.

- Wyjdziesz za mnie? - brzmiało pytanie (zobacz nagranie na końcu artykułu).

Koncentrujący Djoković nie dał się wyprowadzić z równowagi. - Jestem zajęty - odpowiedział z uśmiechem światowy numer jeden.

Do podobnych sytuacji dochodziło już w przeszłości. Przed laty propozycję małżeństwa w trakcie meczu otrzymała Steffi Graf. - A jak dużo masz pieniędzy - odpowiedziała wtedy Niemka.

W 2022 roku w San Diego jeden z fanów "oświadczył się" z kolei Idze Świątek. - Nie powtórzę tego, co powiedziała Steffi Graf, ale prawdopodobnie wiecie, co powiedziała - żartowała Polka.

W II rundzie Australian Open Novak Djoković zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Alexeiem Popyrinem.