Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala w Australian Open

Ugo Humbert będzie rywalem Huberta Hurkacza w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open. W czwartek rozstawiony z numerem 21. Francuz w czterech setach pokonał Zhizhena Zhanga.

Marcin Motyka
Ugo Humbert Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Ugo Humbert
Ugo Humbert po dwóch czterosetowych pojedynkach awansował do III rundy Australian Open. Po tym, jak na otwarcie pokonał Davida Goffina, w czwartek, w 1/32 finału rozstawiony z numerem 21. Francuz wygrał 6:2, 5:7, 6:1, 7:6(3) z Zhizhenem Zhangiem.

Humbert od początku meczu był ofensywnie nastawiony, ale grał bardzo nierówno. Po gładko wygranym pierwszym secie przegrał drugiego. W trzeciej partii znów zdominował Zhanga, tracąc zaledwie gema, ale w czwartej ponownie brakowało mu regularności.

Ostatecznie jednak Francuz zdołał zakończyć mecz w czwartym secie. W decydującym tie breaku szybko wyszedł na prowadzenie 4-1, po czym podwyższył na 6-2, by zwyciężyć 7-3.

W ciągu dwóch godzin i 50 minut gry Humbert zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 85 ze 121 rozegranych punktów, posłał 52 zagrania kończące, popełnił 26 niewymuszonych błędów, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów.

W III rundzie Humbert zmierzy się z oznaczonym numerem dziewiątym Hubertem Hurkaczem. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami. Oba poprzednie, w 2023 roku w Halle i w Bazylei, wygrał Polak.

25-letni Humbert aktualnie w rankingu ATP zajmuje 20. miejsce, najwyższe w karierze. Dotychczas zdobył cztery tytuły w głównym cyklu. W imprezach wielkoszlemowych jego najlepszym wynikiem jest 1/8 finału Wimbledonu 2019. W Australian Open po raz pierwszy dotarł do III rundy.

Mecz Hurkacza z Humbertem odbędzie się w sobotę.