Polacy nie podbiją Indii. Wysiłek poszedł na nic

Maks Kaśnikowski i Olaf Pieczkowski pożegnali się jednego dnia z Challengerem na kortach twardych w Chennai. Obaj ponieśli porażki w trzysetowych meczach.

Maks Kaśnikowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Maks Kaśnikowski przeniósł się do Indii po meczu Pucharu Davisa przeciwko Uzbekistanowi. Na początku drabinki trafił na jednego z "gospodarzy" Challengera. Mukund Sasikumar wystartował w nim z "dziką kartą" i nie zmarnował jej, ponieważ to on awansował po trzysetowym meczu.

Hindus, który nie był faworytem, rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i seta wygranego 6:3. Maks Kaśnikowski wydawał się być na dobrej drodze do uratowania wyniku, ponieważ w drugiej partii to on zwyciężył 6:4. W trzecim secie Polak jeszcze ambitnie wrócił ze stanu 3:5 na 5:5, ale w kolejnych dwóch gemach lepszy był przeciwnik. Tym samym Mukund Sasikumar zamknął mecz zwycięstwem 7:5.

Olaf Pieczkowski dostał się do turnieju głównego przez dwie rundy kwalifikacji. W nich Polak zwyciężał z Nitinem Kumarem Sinhą oraz Krisem van Wykiem. W pierwszej rundzie trafił na Bernarda Tomica. Australijczyk jest notowany na 277. miejscu w rankingu ATP, czyli o blisko 250 lokat wyżej niż Olaf Pieczkowski.

Polak wysoko zawiesił poprzeczkę Bernardowi Tomiciowi. Pierwszy set zapowiadał zwycięstwo Olafa Pieczkowskiego, ponieważ wygrał w nim 6:2. Urodzony w Stuttgarcie zawodnik zdołał odwrócić wynik. W drugiej partii Bernard Tomic wygrał 6:4, a trzecia zakończyła się tie-breakiem. Tym samym to on w następnej rundzie rzuci wyzwanie rozstawionemu z numerem pierwszym Luca Nardiemu.