100. zwycięstwo Chilijczyka. Kolejne rozczarowanie argentyńskiej gwiazdy

Nicolas Jarry po trzech setach i prawie trzech godzinach rywalizacji pokonał Stana Wawrinkę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires i odniósł 100. zwycięstwo w karierze. Znów zawiódł Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Nicolas Jarry PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Nicolas Jarry
Pierwszy od 11 lat występ Stana Wawrinki w turnieju ATP w Buenos Aires dobiegł końca już po drugim meczu. W środową noc utytułowany Szwajcar spędził na korcie prawie trzy godziny, wielokrotnie zachwycił wspaniałymi zagraniami, ale przegrał 7:6(3), 2:6, 6:7(5) z Nicolasem Jarrym, choć w decydującym secie prowadził 5:3.

Dla 28-letniego Jarry'ego to 100. zwycięstwo w głównym cyklu w karierze. - Nie zdawałem sobie z tego sprawy. To niesamowite osiągnięcie - powiedział po meczu Chilijczyk, który w środę zaserwował 11 asów i uzyskał cztery przełamania.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem trzecim Chilijczyk zmierzy się z Tomasem Martinem Etcheverrym. Oznaczony "szóstką" Argentyńczyk oddał trzy gemy kwalifikantowi Danielowi Elahiemu Galanowi.

Francisco Cerundolo odniósł w tym sezonie dwa zwycięstwa, oba z rywalami spoza czołowej "100" rankingu ATP. W środę Argentyńczyk, turniejowa "czwórka" w IEB+ Argentina Open 2024, poniósł kolejną rozczarowującą porażkę - uległ 6:7(3), 0:6 niżej notowanemu rodakowi, Facundo Diazowi Acoście.

Grający w Buenos Aires dzięki dzikiej karcie Diaz Acosta w 1/4 finału skonfrontuje się z Dusanem Lajoviciem. Serb wykorzystał trzy z sześciu break pointów i po 97 minutach rywalizacji wygrał 6:4, 1:6, 6:1 z Alejandro Tabilo.

IEB+ Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,6 tys. dolarów
środa, 14 lutego

II runda gry pojedynczej:

Nicolas Jarry (Chile, 3) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:7(3), 6:2, 7:6(5)
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 6) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia, Q) 6:3, 6:0
Facundo Diaz Acosta (Argentyna, WC) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) 7:6(3), 6:0
Dusan Lajović (Serbia) - Alejandro Tabilo (Chile) 6:4, 1:6, 6:1