Daniel Michalski nie przełamał się

Polak nie dostał się do turnieju głównego Challengera na Teneryfie. Daniel Michalski poniósł porażkę w dwóch setach z Mitchellem Kruegerem.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski nie był faworytem w meczu z rozstawionym z numerem piątym w kwalifikacjach Mitchellem Kruegerem. Na korcie twardym na Teneryfie doszło do pierwszego w karierach spotkania tenisistów.

Amerykanin zwyciężył w dwóch setach 6:4, 7:5. Mitchell Krueger rozpoczął źle pierwszą partię, a Daniel Michalski wyszedł na prowadzenie 3:0. Tenisista ze Stanów Zjednoczonych odrobił stratę, a po raz ostatni był o krok za przeciwnikiem przy stanie 3:4. Od tego momentu w trzech kolejnych gemach zwyciężał Mitchell Kruger.

W drugim secie Daniel Michalski jako pierwszy stracił serwis, ale postarał się z powodzeniem o przełamanie powrotne. Skoro niewiele później zrobiło się 5:5, konieczne było rozegranie jeszcze dwóch gemów. W obu lepszy był Mitchell Kruger, który tym samym zamknął pojedynek zwycięstwem 7:5.

W grze o wejście do turnieju głównego pozostał Mitchell Krueger, a jego następnym przeciwnikiem w kwalifikacjach będzie August Holmgren z Danii.