Polak nie wykorzystał drugiej szansy

Daniel Michalski wszedł do głównej drabinki turnieju rangi ATP Challenger na Teneryfie jako "szczęśliwy przegrany". Nie udało mu się jednak wykorzystać tej szansy, bo już w pierwszej rundzie wyeliminował go Amerykanin Martin Damm.

Jakub Fordon
Daniel Michalski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski postanowił wystartować w drugiej edycji turnieju rangi ATP Challenger na Teneryfie. Tyle tylko, że najpierw musiał przebić się przez dwuetapowe eliminacje. Ta sztuka mu się nie udała, bo w decydującym starciu ograł go Hiszpan David Jorda Sanchis (2:6, 1:6).

Los jednak uśmiechnął się do Polaka. Otóż ostatecznie udało mu się wejść do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany". Dzięki temu w pierwszej rundzie zmierzył się z Martinem Dammem. Amerykanin okazał się jednak lepszy i triumfował 7:5, 7:6(3).

Mimo że Michalski przełamał rywala na starcie, to ten momentalnie odpowiedział. W szóstym gemie polski tenisista ponownie stracił podanie i chwilę później przegrywał już 2:5. Jednak Damm nie wykorzystał zarówno trzech piłek setowych przy serwisie przeciwnika, jak i dwóch przy swoim.

Polak odrobił stratę i w dziesiątym gemie obronił już szóstką piłkę setową. Chwilę później to on mógł przełamać rywala i serwować na zwycięstwo, ale nie wykorzystał trzech break-pointów. Z kolei Amerykanin w końcu dopiął swego i uchronił się przed tie breakiem.

W piątym gemie II partii Michalski nie wykorzystał trzech szans na przełamanie, ale ta sztuka udała mu się w samej końcówce. Przy stanie 6:5 serwował na zwycięstwo w secie, ale przegapił trzy okazje do zakończenia.

Ostatecznie doszło do tie breaka, który nie miał większej historii. Damm szybko uzyskał małe przełamanie i powtórzył to również w momencie, gdy wypracował sobie piłkę meczową. Dzięki temu to on bez straty seta awansował do drugiej rundy.