Rozpoczęła się walka w Austin. Turniejowa czwórka już odpadła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Wikimedia Commons / si.robi / Lucia Bronzetti w czasie meczu na korcie
Wikimedia Commons / si.robi / Lucia Bronzetti w czasie meczu na korcie

Lucia Bronzetti odpadła już pierwszego dnia turnieju głównego w Austin. Mecz Włoszki z Yafan Wang zakończył się po dwóch setach.

Część tenisistek stacjonuje już w Stanach Zjednoczonych i na przetarcie, przed prestiżowym Indian Wells, postanowiły wystartować w turnieju na kortach twardych w Austin. Impreza trafiła do kalendarza WTA w poprzednim sezonie, a pierwszą triumfatorką była Marta Kostiuk. W finale Ukrainka zwyciężyła w dwóch setach z Warwarą Graczewą.

W tegorocznej edycji Anhelina Kalinina jest rozstawiona z numerem pierwszym. Na kolejnych pozycjach w drabince znalazły się Sloane Stephens, Danielle Collins, Lucia Bronzetti oraz Diane Parry.

Akurat Lucia Bronzetti odpadła już pierwszego dnia turnieju głównego. Rozstawiona z numerem czwartym Włoszka nie poradziła sobie z Yafan Wang. Mecz z Chinką zakończył się po dwóch setach. Pierwsza partia zakończyła się tie-breakiem, w którym Yafan Wang wcześnie zdobyła przewagę. W drugim secie Chinka odebrała serwis Lucii Bronzetti w piątym gemie, po czym nie pozwoliła na przełamanie powrotne i wygrała 6:4.

Dwie Chinki cieszyły się z awansu do drugiej rundy. Yue Yuan zwyciężyła w trzech setach z Ariną Rodionową. Co prawda w pierwszym z nich wyraźnie lepsza była reprezentantka Australii, ale w pozostałych partiach Yue Yuan odwróciła wynik. Rywalizacja zakończyła się po blisko 2,5 godzinie awansem rozstawionej z numerem ósmym Chinki.

W poniedziałek zmierzyły się również dwie Francuzki. Diane Parry jest rozstawiona z numerem piątym i znajduje się o 84 miejsca wyżej w rankingu WTA niż Jessika Ponchet. Diane Parry nie pozwoliła starszej rodaczce na sprawienie niespodzianki. 21-latka zwyciężyła 6:3 w pierwszym secie, a w drugą partię zakończyła w tie-breaku.

WTA Austin:

I runda gry pojedynczej:

Yafan Wang (Chiny) - Lucia Bronzetti (Włochy, 4) 7:6 (5), 6:4 Yue Yuan (Chiny, 8) - Arina Rodionowa (Australia) 3:6, 6:3, 6:1 Diane Parry (Francja, 5) - Jessika Ponchet (Francja, Q) 6:3, 7:6 (4)

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Diane Parry awansuje minimum do półfinału turnieju w Austin?