Imponująca reakcja Carlosa Alcaraza. Pierwszy tenisista z Top 15 za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Joel Carrett / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Joel Carrett / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Broniący tytułu Carlos Alcaraz potrzebował trzech setów, aby pokonać Matteo Arnaldiego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Pierwszym tenisistą z Top 15, który odpadł z imprezy, jest Karen Chaczanow.

Przyjechałem tu, by bronić tytułu. Nie będzie to łatwe, bo są tutaj najlepsi tenisiści świata - mówił Carlos Alcaraz przed początkiem turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Rywalizację o zachowanie trofeum Hiszpan rozpoczął w piątkową noc, gdy w II rundzie (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:7(5), 6:0, 6:1 Matteo Arnaldiego.

W pierwszym secie Alcaraz miał jednak sporo problemów. Hiszpan roztrwonił przewagę przełamania i często zawodził go forhend, przez co przegrał tę partię w tie breaku. Lecz, gdy uchwycił właściwy rytm, pokazał Arnaldiemu miejsce w szeregu i wygrał dziewięć gemów z rzędu. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 3:0 w trzeciej odsłonie, po czym pewnie doprowadził mecz do końca.

- Po pierwszym secie musiałem zmienić kilka rzeczy. Zacząłem lepiej serwować i to było kluczowe, żebym poprawił swój poziom i skutecznie rozgrywał wymiany - skomentował rozstawiony z numerem drugim Alcaraz, który w III rundzie zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em, turniejową "31".

Przekonujące zwycięstwo odniósł ulubieniec amerykańskiej publiczności, Frances Tiafoe. Oznaczony numerem 18. reprezentant gospodarzy zaserwował siedem asów, wywalczył cztery przełamania i w niespełna 80 minut poradził sobie z Dusanem Lajoviciem. Jego kolejnym rywalem będzie oznaczony numerem 11. Stefanos Tsitsipas.

Pierwszym tenisistą z czołowej "15" rankingu, który pożegnał się z BNP Paribas Open 2024, został Karen Chaczanow. Rozstawiony z numerem 15. moskwianin trzykrotnie dał się przełamać i sensacyjnie przegrał 1:6, 5:7 z Thiago Seybothem Wildem. Brazylijski kwalifikant w 1/16 finału stanie naprzeciw Fabiana Marozsana.

Rozstawiony z numerem 15. Jan-Lennard Struff obronił trzy meczbole i po decydującym tie breaku pokonał Bornę Coricia. W III rundzie Niemiec zagra z oznaczonym "trójką" Jannikiem Sinnerem. Z kolei przeciwnikiem w 1/16 finału Alexa de Minaura, turniejowej "dziesiątki", będzie Aleksander Bublik. Występujący z 20. numerem przy nazwisku Kazach oddał pięć gemów kwalifikantowi Junchengowi Shangowi.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 9,495 mln dolarów piątek, 8 marca

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) - Matteo Arnaldi (Włochy) 6:7(5), 6:0, 6:1 Frances Tiafoe (USA, 18) - Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 6:3 Jan-Lennard Struff (Niemcy, 25) - Borna Corić (Chorwacja) 6:7(3), 6:2, 7:6(9) Aleksander Bublik (Kazachstan, 20) - Juncheng Shang (Chiny, Q) 6:4, 6:1 Thiago Seyboth Wild (Brazylia, Q) - Karen Chaczanow (15) 6:1, 7:5