Cykl Futures: Wygrane Polaków w Iranie i Czechach

Trzech naszych reprezentantów startuje w tym tygodniu w turniejach Futures pod egidą ITF. Jest to już praktycznie końcówka sezonu dla Polaków. W przyszłym tygodniu w Opawie odbędą się ostatnie tegoroczne zawody w naszej części globu.

Martin Saczek

W irańskim Kish Island Grzegorz Panfil (Górnik Bytom) osiągnął już półfinał po pokonaniu najwyżej rozstawionego Riccarda Ghedina z Włoch (ATP 225). Mecz był zaskakująco gładki. Polak wygrał w dwóch krótkich setach. W półfinale spotka się z Niemcem Gero Kretschmerem (ATP 378).

W konkurencji debla, rozstawieni z numerem drugim Panfil wraz z Marcinem Gawronem awansowali do finału po zwycięstwie nad Francuzem Gillesem de Sousa i Rupeshem Royem z Indii. Ich rywalami będzie para numer jeden turnieju - Rosjanin Andriej Kumancow i Serb David Savić.

Natomiast w czeskim Rożnowie pod Radhoszczem swój turniej rozgrywa mistrz Polski Dawid Olejniczak. W pierwszej rundzie wygrał z rozstawionym z "ósemką" Brytyjczykiem Danielem Coxem. Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Mecz skończył się dopiero po tie breaku trzeciego seta. W drugiej rundzie bełchatowianin zmierzy się ze słowackim kwalifikantem Adrianem Sikorą.

Polak gra również debla w parze z Rosjaninem Denisem Macukiewiczem. Swój mecz zagra jednak dopiero w czwartek.

środa, 18 listopada 2009
wyniki turniejów cyklu Futures:

Kish Island (Iran), kort ziemny:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Grzegorz Panfil (Polska, 8) - Riccardo Ghedin (Włochy, 1) 6:4, 6:1

półfinał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 2) / Grzegorz Panfil (Polska, 2) - Gilles de Sousa (Francja) / Rupesh Roy (Indie) 6:4, 7:5