Nagle padł na kort. Wstrząsający moment w Miami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Moment upadku Arthura Cazauxa.
Twitter / / Na zdjęciu: Moment upadku Arthura Cazauxa.

Rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju ATP w Miami. Podczas spotkania półfinałowego, w którym zmierzyli się dwaj Francuzi Arthur Cazaux i Harold Mayot doszło do wstrząsających scen.

W tym artykule dowiesz się o:

Tenisiści i tenisistki nie zwalniają tempa. Po dopiero co zakończonym turnieju w Indian Wells rywalizacja przeniosła się z zachodniego wybrzeża do oddalonego o ponad 4000 kilometrów Miami. W niedzielę wystartowały kwalifikacje w turnieju męskim jak i żeńskim.

W jednym z półfinałów wśród panów zmierzyli się Arthur Cazaux i Harold Mayot. Przez blisko dwie godziny Francuzi toczyli wyrównany bój o awans do finału kwalifikacji, a następnie o promocję do turnieju głównego.

Pierwszy set padł łupem Mayota, jednak nie był on wygrany bez żadnego problemu. Ta potyczka zakończyła się wynikiem 6:4. Druga partia to także wyrównany, blisko godzinny bój. Tym razem to Cazaux wygrał 7:5. Trzeci set miał być rozstrzygający.

Rozpoczął się on od wymiany gem za gem. Przy stanie 2:1 dla Cazauxa i przy serwisie Mayota doszło do wstrząsających scen. W pewnym momencie pierwszy z nich zemdlał i upadł na kort tenisowy, a następnie nie ruszał się. Służby medyczne bardzo szybko znalazły się przy Francuzie, aby udzielić mu pierwszej pomocy.

Po tej sytuacji Cazaux opuścił kort na wózku inwalidzkim, a mecz zakończył się kreczem. Tym samym Mayot zawalczy w finale kwalifikacji o miejsce premiowane awansem do turnieju głównego. Jego rywalem będzie David Goffin. Spotkanie zaplanowane jest na wtorek (19.03) na godzinę 17:30 czasu polskiego.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty