Zwycięski początek Maksa Kaśnikowskiego we Włoszech

Maks Kaśnikowski awansował do drugiej rundy turnieju ATP Challenger Tour we włoskiej miejscowości Barletta. Polak pokonał niżej notowanego Giovanniego Oradiniego w dwóch setach, choć nie obyło się bez problemów.

Adrian Nuckowski
Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy. Faworytem spotkania był polski tenisista, który w rankingu ATP jest o ponad sto miejsc wyżej od swojego przeciwnika. Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando serwujących. Mimo że początkowe gemy z reguły były dość wyrównane, żadnemu z zawodników nie udało się doprowadzić nawet do okazji na przełamanie.

Pierwsze w siódmym gemie miał włoski tenisista. Oradini nie wykorzystał jednak łącznie pięciu brejk pointów przy serwisie Kaśnikowskiego. Ta sztuka udała się z kolei polskiemu tenisiście w najważniejszym momencie seta. Najpierw nie wykorzystał jednak dwóch okazji na przełamanie, ale chwilę później nie wypuścił szansy z rąk, zwyciężając jednocześnie w premierowej partii 6:4.

W drugiej coraz częściej do głosu dochodził jednak Oradini. Mimo że Włoch dwukrotnie odebrał serwis Polakowi, to nasz tenisista błyskawicznie rewanżował się tym samym (5:5). Końcówka należała już jednak do Kaśnikowskiego. 20-latek najpierw dokonał decydującego ciosu w dwunastym gemie, przełamując rywala do 15.