Dwusetowe pojedynki wyłoniły finalistki. To one zagrają o tytuł w Bogocie

W sobotę rozegrano oba półfinały zawodów WTA 250 na kortach ziemnych w Bogocie. Niespodzianek nie było. Przed szansą na zwycięstwo w turnieju staną najwyżej rozstawiona Marie Bouzkova oraz oznaczona szóstym numerem Camila Osorio.

Rafał Smoliński
Marie Bouzkova Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Marie Bouzkova
Pierwszą finalistką została faworytka gospodarzy. Kolumbijka Camila Osorio (WTA 85) wygrała z Włoszką Sarą Errani (WTA 117) w dwóch setach 7:6(4), 6:4. Ich pojedynek trwał godzinę i 51 minut, a zwrotów akcji nie brakowało.

W pierwszej partii Kolumbijka przegrywała już 0:3. Potem Errani nie wyserwowała zwycięstwa w dziesiątym gemie, a następnie okazała się gorsza w tie-breaku. Z kolei w drugiej odsłonie doświadczona Włoszka dwukrotnie odrobiła stratę przełamania. Osorio zadała jednak decydujący cios przy stanie po 4.

Drugą finalistką została najwyżej rozstawiona Marie Bouzkova (WTA 42). Czeszka zwyciężyła 6:4, 7:6(2) Rosjankę Kamillę Rachimową (WTA 92), a potrzebowała do tego dwóch godzin i 14 minut.

W pierwszym secie Bouzkova jako jedyna postarała się o przełamanie (trzeci gem), po czym kontrolowała sytuację na korcie. W drugiej części spotkania reprezentantka naszych południowych sąsiadów aż trzykrotnie prowadziła z przewagą breaka i nie wyserwowała nawet wygranej w dziesiątym gemie. Ostatecznie zadecydował tie-break, w którym Rachimowa wywalczyła zaledwie dwa punkty.

Tym samym w niedzielnym finale spotkają się Bouzkova i Osorio. Obie celują w drugie trofeum w głównym cyklu. Czeszka z pierwszego mistrzostwa cieszyła się w 2022 roku na kortach twardych w Pradze. Natomiast Kolumbijka wygrała trzy lata temu imprezę w Bogocie.

Bouzkova ma z Osorio bilans 2-0 na zawodowych kortach. Triumfatorka turnieju Copa Colsanitas Zurich otrzyma 250 rankingowych punktów oraz czek na sumę 35,2 tys. dolarów.

Copa Colsanitas Zurich, Bogota (Kolumbia)