Krótka przygoda Raducanu i Woźniackiej w Madrycie

Emma Raducanu i Karolina Woźniacka zdziałały niewiele w turnieju na kortach ziemnych w Madrycie. Obie tenisistki poniosły porażki już w meczach pierwszej rundy. W środę doszło do kilku zaskoczeń.

Emma Raducanu Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Emma Raducanu
Emma Raducanu była zadowolona z poprzedniego startu w Stuttgarcie, w którym poniosła porażkę dopiero z Igą Świątek. Nie okazała się to jednak zapowiedź równie obiecującego grania w tym tygodniu. W Madrycie była zwyciężczyni US Open odpadła wcześnie, ponieważ już w pierwszej rundzie. Brytyjka zdołała wygrać zaledwie po dwa gemy w obu setach meczu z Marią Carle. Francuzka od początku konsekwentnie realizowała plan na wyeliminowanie Emmy Raducanu. Nie minęło nawet półtorej godziny od rozpoczęcia spotkania i mogła cieszyć się z awansu.

Trochę dłużej broniła się przed odpadnięciem z turnieju Karolina Woźniacka, ale z takim samym efektem. Dunka, która wystartowała w drabince głównej z "dziką kartą", przegrała w trzysetowym meczu z kwalifikantką Sarą Errani. Co prawda w pierwszym secie było 6:3 dla Karoliny Woźniackiej, ale w pozostałych partiach stawiała na swoim Włoszka. Sara Errani pokonywała doświadczoną przeciwniczkę po 7:5.

Nie zabrakło w środę wygranych niżej notowanych tenisistek z faworytkami. Sara Bejlek poradziła sobie z Anną Blinkowa, pomimo porażki w pierwszym secie. Następnie odwróciła wynik podobnie jak wspomniana Sara Errani. Z kolei kwalifikantka Robin Montgomery pozbawiła nadziei na dobry wynik Elinę Awanesjan. Amerykanka wygrała zdecydowanie w dwóch setach.

Po południu gospodarze mieli jeszcze jedną możliwość ucieszenia się z awansu Hiszpanki. Ich nadzieje były skupione na Cristinie Bucsie, której przeciwniczką na początku drabinki była Harriet Dart. Hiszpanka osiągnęła taki sam wynik w obu setach, które zakończyły się wynikiem 6:4. Harriet Dart zastąpiła w roli rywalki Cristiny Bucsy - Petrę Martić, która wycofała się z turnieju.