Lawina komentarzy po tym, co zrobiła Świątek Amerykance

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Istitene / Iga Świątek
Getty Images / Dan Istitene / Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

"Iga Świątek jest niesamowita. Nic nie jest jej straszne" - to tylko niektóre opinie ekspertów po awansie liderki rankingu do finału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Zobacz, co pisze się w mediach społecznościowych o sukcesie Polki.

W tym artykule dowiesz się o:

To był kolejny fantastyczny mecz Igi Świątek na korcie centralnym w Rzymie. Liderka rankingu WTA pokonała 6:4, 6:3 trzecią w tym zestawieniu Coco Gauff. Dla Polki było to już 10 w karierze zwycięstwo przeciwko młodej Amerykance, która z kolei jak dotąd tylko raz okazała się lepsza od naszej najlepszej tenisistki.

"To był kolejny mecz Profesorki z pojętną, ale wciąż uczennicą" - napisał na swoim koncie dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak

"Iga Świątek jest niesamowita! Nic nie jest jej straszne - warunki, przeciwniczki, zmęczenie - to treść wpisu kapitana żeńskiej reprezentacji Polski Dawida Celta.

"Mecz jakościowo bardzo dobry, ale emocji w nim było nie za wiele. Iga kontrolowała go od początku do końca. Jest kolejny finał. Brawo!" - napisał redaktor naczelny magazynu Tenisklub Adam Romer.

O humorystyczne porównanie związane z bezpośrednim bilansem spotkań pomiędzy Świątek, a Gauff pokusił się dziennikarz Europsortu i Radia Zet Michał Korościel.

Czytaj także: - Dramatyczny mecz Hurkacza! Co tam się wydarzyło?Hurkacz przegrał, ale i tak ma szansę na awans w rankingu ATP

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Źródło artykułu: WP SportoweFakty