Na ten turniej czeka Iga Świątek. Kiedy losowanie Rolanda Garrosa?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Już za kilka dni początek wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2024, w którym faworytką będzie Iga Świątek. Organizatorzy poinformowali, kiedy odbędzie się losowanie turnieju singla kobiet i mężczyzn.

W ostatnich tygodniach Iga Świątek wygrała dwa najważniejsze turnieje na ceglanej mączce, które odbyły się w Madrycie i Rzymie. Polka będzie faworytką międzynarodowych mistrzostw Francji, które rozpoczną się 26 maja i potrwają do 9 czerwca.

Wielkimi krokami zbliża się ceremonia losowania. Organizatorzy poinformowali, że odbędzie się ona w czwartek (23 maja) o godz. 14:00 na kortach Rolanda Garrosa.

Świątek to trzykrotna mistrzyni paryskiego turnieju. Po tytuł sięgała tutaj w 2020, 2022 i 2023 roku. W tym sezonie będzie się starała wygrać te prestiżowe zawody po raz trzeci z rzędu.

Przypomnijmy, że pewne miejsce w głównej drabince Rolanda Garrosa 2024 ma czworo reprezentantów Polski. W singlu kobiet są to Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch. Natomiast w singlu mężczyzn Hubert Hurkacz.

Tymczasem w poniedziałek rozpoczęły się trzystopniowe kwalifikacje do międzynarodowych mistrzostw Francji. Potrwają one do piątku. Startuje w nich tylko jedna Polka, Katarzyna Kawa (więcej tutaj).

Czytaj także: Co za widok z samego rana! Ogromna przewaga Igi Świątek Hubert Hurkacz może się ucieszyć. Zmiana pozycji w rankingu ATP

ZOBACZ WIDEO: Czerkawski po karierze miał mnóstwo zajęć. Teraz zdradza, kim jest dziś

Źródło artykułu: WP SportoweFakty