Jest siostrą wielkiej polskiej gwiazdy. Też chciała być sportsmenką

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Agata Świątek
PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Agata Świątek
zdjęcie autora artykułu

Jedną z najwierniejszych fanek Igi Świątek jest jej starsza siostra, Agata. Przez swoje problemy zdrowotne kobieta musiała porzucić marzenia o karierze sportowej i dziś spełnia się zawodowo w zupełnie innej branży.

W tym artykule dowiesz się o:

Zanim Iga Świątek została liderką rankingu WTA i sięgnęła po cztery wielkoszlemowe tytuły, to na korcie rywalizowała ze swoją starszą siostrą. W tym czasie Agata uchodziła za duży talent. Niestety, na drodze do zrobienia kariery w tym sporcie stanęły problemy z kolanami. Lekarze proponowali nawet artroskopię, na co jednak nie wyrazili zgody rodzice dziewczyny.

- Trochę za szybko urosłam. Treningi zaczęły się przekładać. Przerwa w graniu trwała coraz dłużej - wspominała Agata w rozmowie z Eurosportem.

Gdy miała 15 lat, zrezygnowała więc z marzeń o sportowych laurach i postanowiła poszukać nowej drogi w życiu. Jej wybór padł na stomatologię. Dziś Agata jest dentystką, podobnie zresztą jak jej matka. Siostra gwiazdy tenisa zawsze jednak podkreślała, że była to jej niezależna decyzja, na którą w żaden sposób nie wpłynęli bliscy.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Chociaż Agata pozostaje teraz w cieniu Igi, to nadal jest jej najwierniejszą fanką. Towarzyszyła jej m.in. podczas Rolanda Garrosa 2020, gdy nasza tenisistka sięgała po swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy. Liderka rankingu WTA często zresztą podkreśla, jak wiele zawdzięcza swojej starszej siostrze.

fot. Clive Brunskill
fot. Clive Brunskill

- Była lepsza ode mnie i to mnie bardzo motywowało do treningów, bo chciałam ją pokonać - tłumaczyła Iga w rozmowie z "Super Expressem".

Agata rzadko występuje w mediach, niechętnie też udziela informacji na temat życia prywatnego. Skupia się na rozwoju kariery zawodowej. Na Instagramie prowadzi profil poświęcony swojej działalności dentystycznej, który śledzi ponad 700 osób.

Z pewnością ściska też kciuki za starszą siostrę, która walczy o trzeci z rzędu tytuł na kortach Rolanda Garrosa. W środę (29.05) Iga stoczyła pasjonujący bój ze swoją przyjaciółką Naomi Osaką w drugiej rundzie turnieju. Polka ostatecznie wygrała 7:6, 1:6, 7:5, ale w trzecim secie musiała nawet bronić piłki meczowej. Thiller, jaki 22-latka zafundowała swoim fanom, z pewnością przeżywała też Agata.

Czytaj też: Ekspertka nie ma wątpliwości. "To wygrana Świątek, a nie porażka Osaki" Zachwyty po meczu Świątek. Szybko to ucięła. "Nie ma nawet dyskusji"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty