Finały World Tour: Murray eliminuje Verdasco

Brytyjczyk Andy Murray, czwarta rakieta świata, po trzech godzinach walki pokonał 6:4, 6:7, 7:6 Hiszpana Fernanda Verdasco (ATP 8) w czwartkowym meczu grupy A finałów cyklu World Tour w Londynie.

W tym artykule dowiesz się o:

Po drugim zwycięstwie faworyt gospodarzy Murray nie jest jeszcze pewny awansu do półfinału. Jeżeli wieczorem Roger Federer pokona Juana Martína del Potro, Murray jest w najlepszej czwórce. Gdy Federer przegra z Argentyńczykiem w dwóch setach, awansują del Potro i Murray. Procent wygranych gemów będzie decydował o kolejności przy zwycięstwie del Potro w trzech setach.

Z walki w grupie, dzień po swoim rodaku Rafaelu Nadalu, odpada Verdasco, który jednak w każdym z trzech przegranych meczów wywalczył seta. Przeciw Murrayowi - drugiego po tie breaku. W dodatkowej rozgrywce finałowej partii nie serwował już tak dobrze jak przez cały mecz, a dodatkowo utykał.

22-letni Murray wywalczył trzy piłki meczowe i cieszył się już po pierwszej, bo jego leworęczny rywal trafił w aut. Verdasco nie ogranicza swoich ofensywnych zahamowań nawet w delikatnych momentach: zanotował 56 wygrywających uderzeń (wobec 39 Szkota), ale zapisał też 64 niewymuszone błędy (28 Murraya).

Jedyne przełamanie miało miejsce w pierwszym secie, gdy Murray wyszedł na 5:4. Mający za sobą publiczność półfinalista Wimbledonu uderzył 18 asów (13 Verdasco), a szansy na wcześniejsze zakończenie meczu (trwał 3 godziny) nie wykorzystał w związku z 12 break pointami. Debiutujący w Masters Hiszpan miał tylko jedną okazję na przełamanie.

W ubiegłym roku Murray doszedł w Masters (w Szanghaju) do półfinału. Od początku tego roku wygrał rekordowych w cyklu sześć turniejów, a w sierpniu został wiceliderem rankingu. Verdasco przegrał z nim po raz ósmy w dziewiątym pojedynku.