Rosjanie jej nie darują. Zmienia obywatelstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by Frey/TPN/Getty Images / Na zdjęciu: Elina Awanesjan
Getty Images / Photo by Frey/TPN/Getty Images / Na zdjęciu: Elina Awanesjan
zdjęcie autora artykułu

21-letnia Elina Awanesjan jest w trakcie zmiany obywatelstwa. Zawodniczka urodziła się w Rosji, ale ma ormiańskich rodziców. - Będą z niej bardzo zadowoleni - komentuje Andriej Czesnokow.

W tym artykule dowiesz się o:

- Elina Awanesjan wkrótce będzie rywalizować pod ormiańską flagą. Czekamy, aż tenisistka otrzyma obywatelstwo Republiki Armenii i wtedy będzie można to oficjalnie potwierdzić - zapowiedział w rozmowie z agencją Armenpress Karen Giloyan z Ministerstwa Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu Armenii.

Awanesjan, która urodziła się Piatigorsku w południowej Rosji, ale ma korzenie ormiańskie po rodzicach, zajmuje obecnie 78. miejsce w rankingu WTA (najwyżej w karierze była sklasyfikowana na 60. pozycji).

W tym sezonie odniosła głośne zwycięstwa z Marią Sakkari w Australian Open, Ons Jabeur w Miami i Qinwen Zheng podczas Rolanda Garrosa.

Zmiana barw przez utalentowaną zawodniczkę z pewnością będzie pozytywnym ruchem dla ormiańskiej federacji tenisowej, która obecnie nie ma swojego przedstawiciela w TOP 50 rankingów kobiet i mężczyzn.

Z Rosji z kolei słychać głosy zawodu. - Widziałem jej mecze, podobała mi się jako tenisistka. Tak, to dla rosyjskiego tenisa duża strata. Zawsze jest smutno, gdy nasi gracze zmieniają obywatelstwo. Armenia zyska dobrą, perspektywiczną zawodniczkę i będą z niej bardzo zadowoleni - skomentował Andriej Czesnokow (były reprezentant ZSRR, Wspólnoty Niepodległych Państw i Rosji - zwycięzca siedmiu turniejów rangi ATP World Tour), cytowany przez portal matchtv.ru.

Zobacz: Oficjalnie: oto ranking WTA po Roland Garros Sabalenka pokazała zdjęcia. Tenis musi poczekać

ZOBACZ WIDEO: Zachwyty nad urodą Joanny Jóźwik. "Moje osiągnięcia są sprawą drugorzędną?"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty