Znajomy widok? Gwiazda tenisa zrobiła to co Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / WTA / Naomi Osaka
Twitter / WTA / Naomi Osaka

Iga Świątek podczas meczów widywana jest z zeszytem, w którym zapisuje taktykę. W jej ślady poszła Naomi Osaka. Japonka przerwę w meczu z Elise Mertens na Rosmalen Open przeznaczyła na zanotowanie kilku zdań.

W tym artykule dowiesz się o:

Żadną nowością podczas spotkań nie są obrazki Igi Świątek z zeszytem w ręce. Jak przyznawała w lipcu 2023 roku liderka rankingu WTA, w jej notesie znajdują się rzeczy przydatne pod względem taktyki meczowej.

- Co jest w środku? Przede wszystkim taktyka zakładana przed meczem. Liczę, że nikt mi go nie zabierze - mówiła Świątek z uśmiechem na ustach. Nie jest tajemnicą, że rywalki bacznie podpatrują polską tenisistkę i próbują być takie, jak 23-latka z Raszyna.

Świątek nie jest jedyną tenisistką cyklu, która przerwę między gemami poświęcała na robienie notatek. Kamery przyłapały na tym także Naomi Osakę podczas wtorkowego (11 czerwca) spotkania z Elise Mertens na Rosmalen Open.

"Notatki dla siebie" - podpisano wideo zamieszczone w mediach społecznościowych organizacji WTA (wspomniane nagranie z 26-letnią Osaką możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Dodajmy, że Japonka pokonała Mertens w 1/16 finału Rosmalen Open 6:2, 6:4. Następną rywalką Osaki w 1/8 będzie Holenderka Suzan Lamens. Spotkanie odbędzie się w środę (12 czerwca).

Przypomnijmy, że o Osace ostatnio głośno zrobiło się podczas tegorocznej edycji Rolanda Garrosa. Japonka w II rundzie postawiła trudne warunki wspomnianej Świątek. Była liderka rankingu WTA była blisko pokonania raszynianki, jednak ostatecznie musiała pogodzić się z porażką.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty