Polak zagra o tytuł w Koszalinie. Jednostronne półfinały

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Paweł Juszczak

Paweł Juszczak awansował do finału turnieju na kortach ziemnych w Koszalinie. W niedzielę powalczy o tytuł w meczu z Wiaczesławem Bielińskim z Ukrainy.

Paweł Juszczak wyeliminował czterech przeciwników w drodze do finału na kortach ziemnych w Koszalinie. Rozstawiony z numerem czwartym Polak zwyciężał z Yuvanem Nandalem, Manasem Manojem Dhamne, Tanguyem Genierem oraz Żurą Tkemaladze. Sobotni półfinał z Gruzinem nie był zaciętym pojedynkiem i zakończył się po dwóch setach.

W pierwszym secie Paweł Juszczak oddał przeciwnikowi z Gruzji tylko dwa gemy, a w drugim secie Gruzina było stać na rozstrzygnięcie trzech gemów. Tym samym Polak wszedł pewnym krokiem do finału, w którym w niedzielę zmierzy się z innym rozstawionym zawodnikiem.

Drugim kandydatem do zdobycia tytułu jest Wiaczesław Bieliński, który w podobnie jednostronnym meczu zwyciężył z Sebastianem Sorgerem. Rozstawiony z numerem trzecim Ukrainiec nie pozwolił dojść do głosu przeciwnikowi z Austrii. Pojedynek zakończył się wynikiem 6:1, 6:2. Sebastian Sorger nie znalazł dobrego sposobu na zaskoczenie Wiaczesława Bielińskiego.

W sobotę została dokończona rywalizacja deblistów. Najlepsi okazali się Luca Staeheli i Timofiej Stjepanow. W finale zwyciężyli w dwóch setach ze Stepanem Baumem i Danielem Patym. Na etapie półfinału odpadli ostatni Polacy w grze podwójnej, którymi byli Szymon Kielan i Filip Pieczonka.

ITF Koszalin:

Półfinały gry pojedynczej:

Paweł Juszczak (Polska, 4) - Żura Tkemaladze (Gruzja) 6:2, 6:2 Wiaczesław Bieliński (Ukraina, 3) - Sebastian Sorger (Austria) 6:1, 6:2

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty