Krótkie mecze w Bad Homburg. Karolina Woźniacka pokazała klasę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Środa na kortach trawiastych w Bad Homburg nie była długa. Cztery tenisistki uzupełniły ćwierćfinały, a jedną z nich była Karolina Woźniacka.

Rywalką Karoliny Woźniackiej była w środę Weronika Kudermetowa. Notowana na 36. miejscu w rankingu WTA zawodniczka nie zdziałała dużo w meczu z Dunką mającą polskie korzenie. Karolina Woźniacka oddała tylko sześć gemów i generalnie kontrolowała sytuację na korcie. W ćwierćfinale zagra z rozstawioną z numerem trzecim Emmą Navarro, która w potyczce Amerykanek okazała się mocniejsza niż Peyton Stearns.

Emma Navarro jest najwyżej rozstawioną tenisistką, która zagra w ćwierćfinałach. Wcześnie odpadła Maria Sakkari, a w środę została wyeliminowana Ludmiła Samsonowa. Turniejowa dwójka dokończyła mecz z Kateriną Siniakovą. Wygrywając w tie-breaku drugiego seta wydawała się być na dobrej drodze do odwrócenia losu meczu, jednak w trzecim secie ponownie lepsza była Katerina Siniakova.

Generalnie środa w Bad Homburg nie była długim dniem. Po godzinie i 18 minutach Diana Sznaider okazała się lepsza niż Dajana Jastremska. W obu setach młoda tenisistka przegrała po dwa gemy. To niewiele, więc Diana Sznaider pewnym krokiem zmierzała do ćwierćfinału. W nim spotka się z Paulą Badosą.

W ćwierćfinałach pozostało jedno wolne miejsce. Zajmie je albo Anna Blinkowa, albo Beatriz Haddad Maia. Konfrontacja została przerwana przy stanie 6:2, 2:3 z perspektywy Rosjanki z powodu nadciągających ciemności. Zostanie dokończona już w czwartek.

WTA Bad Homburg:

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania) - Weronika Kudermetowa 6:2, 6:4 Emma Navarro (USA, 3) - Peyton Stearns (USA) 6:4, 6:1 Katerina Siniakova (Czechy) - Ludmiła Samsonowa (2) 6:3, 6:7 (3), 6:3 Diana Sznaider - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:2, 6:2

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty