Pewna wygrana w finale w Eastbourne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Pierwsze w karierze zwycięstwo Darii Kasatkiny w turnieju na kortach trawiastych. W finale w Eastbourne zwyciężyła w dwóch setach z Leylah Fernandez.

Leylah Fernandez zagrała w pierwszym w sezonie finale turnieju WTA i zarazem pierwszym w karierze na korcie trawiastym. Kanadyjka doszła do sobotniego, decydującego meczu bez rozstawienia. W Eastbourne eliminowała Barbora Krejcikovą, Ashlyn Krueger, Harriet Dart oraz Madison Keys. We wspomnianych czterech rundach przegrała dwa sety.

Przeciwniczką Leylah Fernandez była rozstawiona z numerem szóstym Daria Kasatkina. Także ona przegrała w dwóch setach w drodze do finału. Pokonała w Wielkiej Brytanii kolejno Xinyu Wang, Yue YuanEmmę Raducanu i Jasminę Paolini. W sobotę grała o trzecie w karierze zwycięstwo z Kanadyjką.

Także Daria Kasatkina nie mogła w przeszłości pochwalić się spektakularnymi wynikami na kortach trawiastych. Co prawda dwukrotnie dochodziła do finałów turniejów na takiej nawierzchni, ale w obu została pokonana. W Eastbourne przystąpiła do natarcia i zwyciężyła w pierwszym secie 6:3. Odebrała ona podanie przeciwniczce w pierwszym oraz ostatnim gemie, a własnego serwisu nie oddała ani razu. Musiała w drodze do tego celu obronił trzy break pointy.

Rosjanka nie wypuściła inicjatywy z rąk na początku drugiego seta. W nim choć rozegrano o jeden gem więcej, to potrwał o cztery minuty krócej niż pierwsza partia. Daria Kasatkina zwyciężyła 6:4 po dwóch zwrotach akcji. Prowadziła 3:0, przegrała cztery kolejne gemy, po czym ponownie popisała się serią trzech zwycięskich gemów.