Ekspresowe zwycięstwo Peguli. Rybakina również z awansem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula

W pierwszych wtorkowych meczach turnieju singlowego pań na Wimbledonie z awansu do drugiej rundy cieszyły się między innymi Jessica Pegula i Jelena Rybakina. Amerykanka odniosła bardzo pewne zwycięstwo nad swoją rodaczką Ashlyn Krueger.

W tym artykule dowiesz się o:

Wtorek przyniósł początek rywalizacji w górnej części drabinki turnieju singlowego pań na kortach Wimbledonu. Już w pierwszych spotkaniach dnia zobaczyliśmy w akcji zawodniczki z czołowej "dziesiątki" rankingu WTA. Mowa o Jessica Pegula i Jelena Rybakina , które zanotowały bardzo udane otwarcie rywalizacji na londyńskiej trawie.

Swoisty pokaz siły zaprezentowała rozstawiona z "piątką" Amerykanka, która w pierwszej rundzie zmierzyła się rodaczką Ashlyn Krueger. Pegula od początku tego starcia górowała nad rywalką, wygrywając cztery pierwsze gemy i oddając rywalce tylko 4 punkty. Młodsza z amerykańskich tenisistek w piątym gemie przerwała serię rywalki, a w kolejnym gemie przy własnym podaniu obroniła dwie piłki setowe. Ćwierćfinalistka z 2022 roku nie miała jednak problemów z zamknięciem seta przy własnym serwisie, wygrywając 6:2.

W drugiej partii dominacja Pegulii była już niepodważalna. Turniejowa "piątka" popisała się bowiem serią sześciu wygranych gemów, zanotowała trzy kolejne przełamania i cieszyła się ze zwycięstwa 6:0. Starsza z Amerykanek na pokonanie rodaczki potrzebowała jedynie 50 minut.

Problemów z wywalczeniem awansu do drugiej rundy nie miała również Rybakina. Mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku w meczu otwarcia trafiła na rumuńską kwalifikantkę Elenę-Gabrielę Ruse. Początek nie był jednak udany dla turniejowej "czwórki", która już w pierwszym gemie dała się przełamać. Z czasem weszła jednak na obroty, by zamknąć seta 5-gemową i wygraną 6:3.

Drugi set nie miał już większej historii. Kazaszka utrzymała bowiem poziom z końcówki poprzedniej odsłony i szybko odskoczyła na 4:0 z dwoma przełamaniami. Choć w piątym gemie Ruse przerwała serię rywalki i obroniła serwis, nic więcej nie zdołała zdziałać. Rybakina wygrała dwa kolejne gemy, wykorzystała drugą piłkę meczową i mogła cieszyć się z triumfu 6:1.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek, 2 lipca

I runda gry pojedynczej:

Cristina Bucsa (Hiszpania) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:4, 4:6, 7:6(5) Harriet Dart (Wielka Brytania) - Zhuoxuan Bai (Chiny, Q) 6:4, 6:0 Xinyu Wang (Chiny) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 7:6(4), 3:6, 6:0 Jessica Pegula (USA, 5) - Ashlyn Krueger (USA) 6:2, 6:0 Laura Siegemund (Niemcy) - Kateryna Baindl (Ukraina) 6:4, 6:1 Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:3, 6:1