Świątek przerwała wymianę. Po chwili tego żałowała

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: Iga Świątek

W pierwszym secie meczu z Sofią Kenin Iga Świątek popełniła kosztowny błąd w ocenie sytuacji. Polka przy stanie 30:30 zatrzymała grę, gdyż uznała, że piłka po zagraniu jej rywalki wylądowała na aucie. Okazało się, że podjęła błędną decyzję.

W tym artykule dowiesz się o:

w meczu pierwszej rundy Wimbledon rywalką Iga Świątek jest Sofia Kenin. Polka dobrze weszła w spotkanie i wygrała dwa pierwsze gemy. Potem jednak w jej poczynania wdała się pewna nerwowość.

W trzecim gemie Iga serwowała, by powiększyć przewagę. Przy stanie 30:30 22-latka zatrzymała grę i poprosiła o sprawdzenie piłki, która jej zdaniem wylądowała na aucie.

Okazało się jednak, że Kenin wykonała dobre zagranie, w efekcie czego Polka straciła punkt i musiała bronić break pointa. Co prawda następny punkt padł łupem Świątek, jednak jej rywalka ostatecznie odrobiła stratę przełamania.

Stracony w takich okolicznościach gem wyraźnie podrażnił Igę. Liderka rankingu WTA w kolejnej partii ponownie przełamała rywalkę, a potem wygrała kolejnego gema, powiększając przewagę do stanu 4:1. Potem do końca seta kontrolowała już przebieg gry i ostatecznie wygrała pierwszą partię 6:3.

Wtorek (02.07) to dzień pełen emocji dla polskich kibiców tenisa. Hubert Hurkacz wygrał 3:1 (5:7, 6:4, 6:3, 6:4) z Radu Albotem. W godzinach wieczornych na kort miały wyjść też Magdalena Fręch i Magda Linette, jednak mecze Polek przełożono na środę.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty