Zabawna sytuacja podczas wywiadu z Hurkaczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / The Tennis Letter / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Twitter / The Tennis Letter / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

We wtorek (02.07) Hubert Hurkacz w czterech setach ograł Radu Albota i awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W trakcie pomeczowego wywiadu na korcie żartobliwie nawiązał do tego, że spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu.

W tym artykule dowiesz się o:

27-letni Hubert Hurkacz nie bez problemów pokonał kwalifikanta Radu Albota. Mołdawianin niespodziewanie wygrał pierwszego seta 7:5. Pod koniec tej partii mecz został na chwilę przerwany z powodu deszczu, jednak zawodnicy szybko wrócili do gry.

W drugiej odsłonie spotkania, przy wyniku 1:1 w gemach i stanie 40:40 po raz kolejny pojawiły się opady. Tenisiści udali się do szatni, a przerwa trwała tym razem ponad godzinę.

Hurkacz dobrze wykorzystał ten czas, gdyż po wznowieniu rywalizacji wyraźnie poprawił swoją grę. Jego łupem padły trzy kolejne sety, dzięki czemu 27-latek ostatecznie wygrał 3:1 (5:7, 6:4, 6:3, 6:4) i zameldował się w drugiej rundzie turnieju (dokładną relację z tego meczu przeczytasz TUTAJ).

Tuż po zakończeniu spotkania Polak udzielił wywiadu na korcie. W trakcie rozmowy został zapytany o to, czy w kontekście przegranej przez niego pierwszej partii ucieszyła go przerwa spowodowana opadami deszczu. Uśmiechnięty Hurkacz zaprzeczył. Zdziwiony dziennikarz postanowił dowiedzieć się dlaczego.

- Cóż... teraz też pada deszcz - odpowiedział Hurkacz, wzbudzając powszechną wesołość wśród zgromadzonej na korcie publiczności.

Rywalem 27-latka w drugiej rundzie Wimbledonu będzie Arthur Fils lub Dominic Stricker, którzy zmierzą się ze sobą we wtorek. Hurkacz pojawi się na korcie w czwartek (04.07). Dokładną godzinę jego meczu poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier na ten dzień.

Czytaj też:  Weteran postraszył, ale Hurkacz się obronił. Polak w II rundzie Wimbledonu Pokerowa zagrywka Igi Świątek przed Wimbledonem. Były triumfator ocenia ten ruch

Źródło artykułu: WP SportoweFakty