Niesamowite pięciosetówki w Wimbledonie. Australijczyk podzielił los Huberta Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Salvatore de Nolfi / Na zdjęciu: Ben Shelton
PAP/EPA / Salvatore de Nolfi / Na zdjęciu: Ben Shelton

Ben Shelton, Alejandro Tabilo, Lorenzo Musetti, Denis Shapovalov i Alexei Popyrin po pięciosetowych meczach awansowali do III rundy rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Thanasi Kokkinakis doznał kontuzji kolana.

Przystępując do meczu II rundy Wimbledonu 2024 z Arthurem Rinderknechem, Taylor Fritz notował serię pięciu z rzędu wygranych pojedynków bez straty seta i serwisu. W czwartek passa Amerykanina dobiegła końca, bo w spotkaniu Francuzem przegrał partię, jak i został przełamany. Na szczęście dla niego nie poniósł porażki i po 137-minutowej rywalizacji zwyciężył 6:3, 6:4, 3:6, 6:4.

Rozstawiony z numerem 13. Fritz w czwartek zaserwował 15 asów, wygrał 82 proc. rozegranych punktów po trafionym pierwszym podaniu i wykorzystał trzy z ośmiu break pointów. W III rundzie tenisista z San Diego zmierzy się z Alejandro Tabilo, turniejową "24". Chilijczyk, który podobnie jak Amerykanin wygrał sześć ostatnich meczów z rzędu, pokonał 7:6(4), 7:6(4), 4:6, 4:6, 6:4 Flavio Cobollego.

Arthur Fils, który wyeliminował Huberta Hurkacza, w 1/16 finału zmierzy się z Romanem Safiullinem. 26-latek z Podolska ograł 6:2, 6:4, 5:7, 6:3 Tomasa Machaca. Z kolei przeciwnikiem rozstawionego z numerem drugim Novaka Djokovicia w meczu o awans do 1/8 finału będzie Alexei Popyrin. Australijczyk wygrał pięciosetową i czterogodzinną rywalizację z Tomasem Martinem Etcheverrym, turniejową "30".

Dramatyczny los Hurkacza podzielił Thanasi Kokkinakis. Australijczyk - identycznie jak Polak - musiał skreczować z powodu kontuzji kolana. Tym samym to Lucas Pouille, gracz z eliminacji, będzie rywalem w III rundzie oznaczonego numerem dziewiątym Alexa de Minaura.

Rozstawiony z numerem 15. Holger Rune odrobił stratę seta, uzyskał pięć przełamań i okazał się lepszy od Thiago Seybotha Wilda. Z kolei we włoskim meczu oznaczony "25" Lorenzo Musetti wrócił ze stanu 1-2 w partiach i wywalczył możliwość gry w III rundzie z Francisco Comesaną.

Wielkich emocji dostarczyły pojedynki przełożone z poprzedniego dnia. Rozstawiony z numerem 14. Ben Shelton po trzech godzinach i 49 minutach wygrał 4:6, 7:6(5), 6:7(5), 6:3, 7:6(7) z kwalifikantem Lloydem Harrisem i w 1/16 finału zmierzy się z Denisem Shapovalovem, który potrzebował trzech godzin i 29 minut, aby pokonać 7:6(3), 6:3, 1:6, 6:7(3), 6:4 Daniela Altmaiera.

The Championships, Londyn (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów czwartek, 4 lipca

II runda gry pojedynczej: Taylor Fritz (USA, 13) - Arthur Rinderknech (Francja) 6:3, 6:4, 3:6, 6:4 Ben Shelton (USA, 14) - Lloyd Harris (RPA, Q) 4:6, 7:6(5), 6:7(5), 6:3, 7:6(7) Holger Rune (Dania, 15) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2 Alejandro Tabilo (Chile, 24) - Flavio Cobolli (Włochy) 7:6(4), 7:6(4), 4:6, 4:6, 6:4 Lorenzo Musetti (Włochy, 25) - Luciano Darderi (Włochy) 6:4, 4:6, 6:7(5), 6:4, 6:4 Alexei Popyrin (Australia) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 30) 3:6, 6:4, 4:6, 6:4, 6:3 Denis Shapovalov (Kanada) - Daniel Altmaier (Niemcy) 7:6(3), 6:3, 1:6, 6:7(3), 6:4 Roman Safiullin - Tomas Machac (Czechy) 6:2, 6:4, 5:7, 6:3 Lucas Pouille (Francja, Q) - Thanasi Kokkinakis (Australia) 2:6, 7:5, 5:2 i krecz

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty