Udany start polskiego duet w Portugalii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki
Materiały prasowe / FPtenis / Na zdjęciu: Piotr Matuszewski i Karol Drzewiecki

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski wygrali mecz otwarcia w turnieju rangi ATP Challenger w portugalskim Porto. Polski duet w pierwszym spotkaniu po przenosinach na korty twarde ograł Belgów Jorisa de Loore'a i Michaela Geertsa w dwóch setach.

W tym tygodniu Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski przenieśli się na korty twarde. Polski duet wspólnie przystąpił do turnieju rangi ATP Challenger w portugalskim Porto.

Drzewiecki i Matuszewski zostali rozstawieni z "trójką". Swoje pierwsze spotkanie rozegrali w środę (31 lipca), a ich przeciwnikami byli Joris de Loor i Michael Geerts. Biało-Czerwoni ograli Belgów w dwóch setach 6:4, 7:5.

W premierowej odsłonie nasi tenisiści prowadzili 3:0, a później 4:1. Od tego momentu zaczęła się seria rywali, która dała im remis 4:4. Jednak dwa kolejne gemy padły łupem Drzewieckiego i Matuszewskiego.

W II partii miało miejsce tylko i wyłącznie jedno przełamanie. Polacy podczas trwania seta nie wykorzystali dwóch break pointów, ale byli skuteczni przy trzecim, który był zarazem piłką setową (7:5).

W drugiej rundzie rywalami Drzewieckiego i Matuszewskiego będą Portugalczycy Tiago Pereira i Duarte Vale.

ATP Challenger Porto:

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki/Piotr Matuszewski (Polska, 3) - Joris de Loore/Michael Geerts (Belgia) 6:4, 7:5

Źródło artykułu: WP SportoweFakty